Kezdőlap jó példák

Gyerekrajzok alapján hímeznek roma családok

L. Ritók Nóra Igazgyöngy Művészeti Iskolája új családsegítő programot indított Berettyóújfalu térségében. A Szuno (Álom) olyan web-bolt, ahol  táskákat, hátizsákokat, párnákat lehet kapni. Ezeket gyerekek rajzaiból az összedolgozó családtagok, szülők, nagyszülők hímzik, az alapanyagokat adományokból és az eladott termékek árából fedezik.

A térségben más munkalehetőség hiányában nagy az érdeklődés, magyarok, cigányok, románok is részt vesznek a Szuno munkájában.
A bevételből juttatnak a krízishelyzetbe került családok megsegítésére (élelmiszer, gyógyszer, tüzelő) és más szociális programok támogatására is.

Hirdetés

A kezdeményezéshez csatlakozott Karafiáth Orsolya, Lackfi János, Háy János, Parti Nagy Lajos, D. Tóth Krisztina, Péterfy Gergely, Nyulász Péter, Tamás Zsuzsa, Erdős Virág, Both Gabi. Az általuk megírt történetek még az idén nyomtatott formát öltenek, és könyv formátumban is megjelennek.