Kezdőlap vezetés

Az MKIK elkészítette a szakmai kerettanterveket

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elkészítette az iskolarendszerű szakképesítésekkel kapcsolatos kerettanterveket, amelyeket csütörtökön átadott a Nemzeti Munkaügyi Hivatalnak – közölte az MKIK csütörtökön.

Az MKIK a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében januárban kezdte meg az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ) szakképesítéseihez tartozó szakmai kerettantervek kidolgozását. Így 6 minisztérium 11 államtitkárságának 292 kerettantervét fejlesztették ki.

Hirdetés

A szakmai kerettantervek az iskolarendszerű szakképesítésekkel kapcsolatban készültek, amelyek 2013. szeptembertől az iskolák részére kötelező érvényű dokumentumként szolgálnak – hangsúlyozza az MKIK.

A kerettantervek kidolgozásában a szakképesítésért felelős szaktárca által delegált szakértői csoportok vettek részt, közel 400 szakértő.

A szakmai kerettanterveket a szakképzési törvény szerint 2013. március 31-ig adják ki annak érdekében, hogy 2013 szeptemberében ezen dokumentumok alapján kezdődhessen meg az oktatás.

MTI