Tananyaggá válhat Spiró, Grecsó, Esterházy

  Komplex multimédiás óravázlatok készültek középiskolai magyartanárok számára Aegon Művészeti díjas szerzők műveiről és munkásságáról.A Magyartanárok Egyesülete a kortárs irodalom iránt elkötelezett pedagógusokat kért fel a munkára.

  A vázlatok segítségével Spiró György, Rakovszky Zsuzsa, Térey János, Csaplár Vilmos, Jónás Tamás, Grecsó Krisztián, Esterházy Péter és Barnás Ferenc írásai megismerhetőek lesznek minden középiskolás számára – közölték a szervezők az MTI-vel kedden.

  Hirdetés

  Az elmúlt hetek könyves eseményein nyilvánvalóvá vált, hogy érdemes érdekesen és izgalmasan, néha szokatlan megközelítésben bemutatni egy-egy szerzőt és műveit a középiskolás korosztály számára, érdemes a kortárs irodalmat az iskola falai közé vinni – olvasható a dokumentumban.

  A későbbiekben a pedagógusok is bekapcsolódhatnak a szerzők kiválasztásába: a nyolc díjazott mellett a díj döntőjébe jutott alkotók műveiről is készülnek iskolai segédanyagok, a tanári szavazatok alapján dől majd el, hogy melyekről.

  Az óravázlatok szeptembertől ingyenesen elérhetőek lesznek az Aegon Művészeti Díj honlapján és Facebook-oldalán.