Kezdőlap osztályfőnök

A neten is követhető a Digitális nemzedék konferencia

Az elmúlt években számos szakmai diskurzus indult a digitális generációk oktatásának és nevelésének témaköréhez kapcsolódóan. A „Digitális nemzedék konferencia” egy olyan szakmai konferenciasorozat, amely pedagógusok, oktatáskutatók, nevelésszociológusok, pszichológusok, szociális szakemberek, szülők és leendő tanárok párbeszédére teremt lehetőséget, amely párbeszéd keretében azonosítjuk azokat a jelenségeket, amelyek az általunk tanított és nevelt digitális generációra igazak.

A Digitális nemzedék konferencia 2015 alcíme:
Átjárható utak – párbeszéd és tanulás a digitális kultúrában

Idei konferenciánk célja, hogy megismerjük, megértsük tanulóinkat és önmagunkat is a digitális világban. Változik-e a szerepe a családnak, a pedagógusoknak az információs társadalomban? Hogyan modernizálható a tudásátadás, melyek a 21. század motivációs stratégiái? Mi érdekli a legfiatalabbakat és milyen kultúrát építenek maguk köré? – tesszük fel a kérdéseket. Hisszük, hogy utat találhatunk minden fiatal felé, ha megfelelően közelítünk, kellő tudással és nyitottsággal.

A Digitális nemzedék konferencia 2015 kiemelt témakörei:

Az ismeretszerzés és ismeretátadás új formái az információs társadalomban
A modern kommunikációs eszközök alkalmazásának pszichológiai hatásai
Új trendek az oktatásban: játékosítás (gamifikáció) és tabletek az iskolában
Az IKT-eszközökkel támogatott tanulást, tanítást segítő módszerek a gyakorlatban

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. (A regisztrációs oldal hamarosan elérhető lesz.)

A konferencia időpontja: 2015. március 21.
A konferencia helyszíne: ELTE PPK, 1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27.

Ld. Eseménynaptárunk

Előző cikkHogyan adjunk át pénzügyi ismereteket a diákoknak?
Következő cikkIngyenes tananyag az iskoláknak a tudatos pénzkezelés oktatásához