Kezdőlap modern óvoda

Erasmus+ program a Rákosmenti Csicsergő Óvodában

csicsergovodakulsoc5b1Óvodánk, a Rákosmenti Csicsergő Óvoda  sikeres pályázatot nyújtott be az Erasmus+ program keretében, így a 2015. szeptember 01. és 2018. augusztus 31. közötti időszakban 5 európai országgal közösen veszünk részt a House of my Europe (H.O.M.E.) című projektben.

Partnereink:

Hirdetés

Hervé Baronett – Franciaország

Tarah Butler – Anglia

Jose Carmelo del Castillo – Spanyolország

Beyza Aydin – Törökország

Patrizia Caligaris – Olaszország

Óvodánk koordinátorai: Nagyné Szabó Etelka és Szépné Vinczencz Katalin

 

A projekt összekovácsolja a hat ország együttműködő intézményeit. Otthonunk tükrözi önmagunkat. Mutatja, hogy kik vagyunk és honnan jöttünk. Fontos ismerni gyökereinket, hogy mások is elfogadjanak minket.

A projekt két tengely mentén halad:

– magam, a környezetem, a jövőm, a múltam, a kultúrám
– éljünk jobban együtt Európában

A projekt témái:

 2015/16 tanév                       2016/17 tanév                                     2017/18 tanév

A házunk, mint lakótér            Sokszínűség térben és időben                Együttélés

A házunk, mint érzelmi tér      Ház és természet                                  Európa: a mi házunk

Az én álomházam                    Szomszédaink                                      Európa: a mi otthonunk

 

Fontosnak tartjuk, hogy a projekt során fejlesszük a gyermekek alapvető készségeit, ismereteit azáltal, hogy a tanulási folyamat sokkal érdekesebbé válik számukra, mivel kihasználjuk a tapasztalaton alapuló tanulás számos lehetőségét. Megismertetjük és megértetjük a nemek, a kultúra, a vallás az együttélés hasonlóságait és különbségeit. Tevékenységeink eredményeként a nevelés és az oktatás minőségének javulását is reméljük. A szülőknek is szeretnénk bevonni néhány tevékenységbe, így lehetőségük lesz bepillantani és bekapcsolódni feledataink megvalósításába.

A partnertalálkozók során a pedagógusok megismerik a projektben résztvevő országok nevelési rendszerét, kicserélik tapasztalataikat a pedagógiai, módszertani eljárásokról így segítve a megújulást a nemzeti lehetőségek figyelembe vételével.

Hiszünk abban, hogy a különböző európai kultúrák megismeréséből a gyerekek már kis korban is igen sok tapasztalatot szerezhetnek, hiszen erősíti bennük az újdonságokra való fogékonyságot, a másság elfogadását, illetve az európai értékek elsajátítását.

A kép forrása az óvoda honlapja.

A cikk szerzője:

Szépné Vinczencz Katalin, a Rákosmenti  Csicsergő Óvoda pedagógusa

Kapcsolódó cikkek: 

Mit nyújt a pedagógusoknak az Erasmus+?(x)

Erasmus+ tájékoztató napok pedagógusoknak

Mit nyújt a szakképzésben az Erasmus+? (x)