10 lépés a boldogság felé – már magyarul is

Nagyon népszerű lett pillanatok alatt az a poszt, amit a minap osztottunk meg a Modern Iskola Facebook oldalán, és ami arról szólt, mi az 10 lépés, ami a boldogság felé vezethet. Ezt írtuk 2 évvel ezelőtt, a mai napon, 2016 januárjában. Sylvia Ducrworth, Kanadában élő francianyelv tanár Twitter-csatornáján is elérhető a rajz. Az ábra megosztásakor a moderniskola.hu olvasóit arra kértünk, jelezzék ha tetszik nekik a kép, és ha elég "lájk" összegyűlik, lefordítjuk. Nos, az ígéret szép szó, álljon itt a fordítás, 10 lépés a boldogság felé..Tényleg ilyen egyszerű lenne? Akutális ez a téma még ma is?

Sylvia Duckworth Twitter-csatornájáról származó ábra
    10 lépés a boldogsághoz - magyarul, Mészáros Zsuzska képszerkesztése
    10 lépés a boldogsághoz – magyarul, Mészáros Zsuzska képszerkesztése

Már magyarul is elérhető!

Nagyon népszerű lett pillanatok alatt az a poszt, amit a minap osztottunk meg a Modern Iskola Facebook oldalán, és ami arról szólt, mi az  10 lépés, ami a boldogság felé vezethet. Ennek alapja 10 rövid mondat, miből kellene kevesebbet tennünk, miből többet. Jól illusztrálja mindezt a Sylvia Duckworth, Kanadában élő francianyelv tanár Twitter-csatornáján is elérhető a rajza. Az angol nyelvű rajzot  is sokan megosztották, mikor Mészáros Zsuzska tanár és építész olvasónk önkéntes munkával elkészítette a magyar nyelvű szöveggel is a grafikát. Köszönjük a profi képszerkesztést a http://designped.com/ oldal szerkesztőjének!

Zsuzskát is és a Sylvia-t is érdemes  érdemes követni, csatornáján számos nyelvtanárok számára értékes anyag elérhető,  érdekes és kedves rajzos szövegei tanulságosak, jól felhasználhatók akár a nyelvoktatásban is!  Az ábra megosztásakor a moderniskola.hu olvasóit arra kértünk, jelezzék ha tetszik nekik a kép, és ha elég „lájk” összegyűlik, lefordítjuk. Nos, az ígéret szép szó, álljon itt a fordítás, 10 lépés a boldogság felé..Tényleg ilyen egyszerű lenne?

1. Gyűlölj kevesebbet, szeress többet!
    2. Panaszkodj kevesebbet, táncolj többet!
    3. Szerezz kevesebbet, adományozz többet!
    4. Vásárolj kevesebbet, alkoss többet!
    5. Borongj kevesebbet, mosolyogj többet!
    6. Beszélj kevesebbet, hallgass többet!
    7. Aggódj kevesebbet, tégy próbát többet!
    8. ítélkezz kevesebbet, légy elfogadóbb többször!
    9. Személődj kevesebbet, cselekedj többet!
    10. Panaszkodj kevesebbet, nyújts elismerést többet!

Fordította és a bevezetőt írta Fülöp Hajnalka.

Jobb szöveget tud? Ossza meg velünk az info kukac moderniskola. hu címen! Köszönjük!

Frissítés: 2016. január 19- én érkezett fordítás Petővári Lászlótól, a Danubai AMI oktatójától, köszönjük!

1. Gyűlölj kevesebbet, szeress többet!
    2. Aggódj kevesebbet, örülj többet!
    3. Szerezz kevesebbet, adakozz többet!
    4. Vásárolj kevesebbet, alkoss többet!
    5. Fintorogj kevesebbet, mosolyogj többet!
    6. Beszélj kevesebbet, hallgass többet!
    7. Félj kevesebbet, tégy próbát többet!
    8. Ítélkezz kevesebbet, légy elfogadóbb többet!
    9. Bámészkodj kevesebbet, cselekedj többet!
    10. Panaszkodj kevesebbet, dícsérj többet!

(Sylvia Duckworth)

Üdvözlettel:

Petővári László

Előző cikkTehetséggondozás (nem csak) a nyelvoktatásban
    Következő cikkEURÓPAI NYELVI DÍJ 2018 – PÁLYÁZATI FELHÍVÁS