Kezdőlap osztályfőnök

Egy mesébe illő történet a Fillér utcából

Sokan szeretik a rövid, kedves meséket, melyektől meghatódhatunk és jobb lehet a napunk. Hát itt van egy csodás példa erre, méghozzá a való életből, ami arra a kérdésre is választ adhat, hogy miért is jó pedagógusnak lenni. Kiss Virág pedagógus Facebook- bejegyzése valódi népmesei módon terjed, és így eljutott a moderniskola.hu -hoz is.

A diákok (is) számíthatnak egymásra - az iskola honlapjáról származó fotó
A diákok (is) számíthatnak egymásra – az iskola honlapjáról származó fotó

Kiss Virág tanítónő a Facebookot hívta segítségül, hogy megoszthasson egy  kedves kis történetet a világgal. Most a Modern Iskola olvasóihoz is szeretnénk eljuttatni ezt a rövid történetet, ami – reméljük – garantáltan feldobja a napjukat.

„Egy általános iskolában tanítok. Itt történt meg ez a népmesébe illő történet! Büszke vagyok, hogy ilyen gyerekek járnak ebbe az iskolába! A történet:

A büfé előtt ültem, és miközben sok gyerek ott tolongott a pultnál, azt látom, hogy az egyik lány, aki éppen soron van, ugrál fölfelé, és a kiadó ablak fölötti kis zugba próbál benyúlni. A zugot egy kis büfé feliratú tábla képezi, ami mögé el lehet dugni valamit. Már éppen rá akartam szólni, hogy talán lehet, hogy jobb lenne, ha az a felirat a helyén maradna, de nem szóltam. Jobb is! Később a büfés nénitől kérdeztem, hogy ez mi volt? Miért ugrálnak föl oda a gyerekek? Elmesélte, hogy néhány gyerek a visszajáró pénzből eldug oda egy 5, 10 vagy 20 forintost, és ha éppen valakinek kicsivel kevesebb pénze lenne, az onnan kipótolhatja! Nem tudtam szóhoz jutni!
Ez fantasztikus! Bárcsak a társadalmunk lenne ilyen együttműködő, és lenne mindenkiben ennyi bizalom egymás felé! Remélem, hogy felnőtt korukban sem felejtik el! Szuperek vagytok filléres diákok!”

Kiss Virág bemutatkozása: Alsós tanító vagyok. 25 éve tanítok a Fillér Utcai Általános Iskolában. A tanítóképzőn kívül van egy waldorf tanári diplomám, és az együttműködést is tanítom, mint tréner és tanító. Ezért is nagyon fontos számomra ez a történet.

A Fillér utcai iskola bemutatása:

„Csodálatos helyen, a budapesti II. kerületben, a Fillér utca tetején körpanorámás, jó levegőjű épületben egy gyermekszerető, jó hangulatú és jól felkészült tantestület kezdte meg működését 1985-ben. A hagyományos általános iskolai oktatás mellett 1988-ban kísérleti jelleggel a kerületben elsőként megindult első osztálytól az emelt szintű angol nyelvoktatás. Ennek olyan nagy sikere volt, hogy 1990-re az eredetileg 400 fősre tervezett épületben közel 700 gyermek tanult. A zsúfoltság azóta csökkent, lehetővé téve a bontott nyelvórákat is. 2000 őszétől új feladattal bővült az iskola Pedagógiai Programja – itt folytatódott a Marczibányi téri Általános Iskolában elkezdett német nemzetiségi kéttannyelvű oktatás olyan sikerrel, hogy mára a csökkenő gyermeklétszámok mellett is folyamatos a túljelentkezés erre a tagozatra is.” Forrás: az iskola honlapja. 

FORRÁSKiss Virág Facebook oldala
Előző cikkDiák és tanár is nyerhetett az Okos Iskola kupán
Következő cikkEz vajon a szenvedélyes tanítás tíz titka?