Díjazott iskolák – Diákolimpia® Eredményességi Díjátadó

A 2014/15-ös tanév diákolimpiai rendezvényein legkiemelkedőbben szereplő köznevelési intézményeket és testnevelő tanáraikat díjazta szerdán a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ).

(fotó: Kováts Dániel)

A Magyar Tudományos Akadémia épületében megtartott ünnepségen Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár Szent-Györgyi Albertet idézve arra hívta fel a figyelmet, hogy a sport olyan polgári erényekre tanítja meg az embert, mint az összetartás, az önfeláldozás, a kitartás, tisztesség és a fair play, amelyek egyben az iskola és a nevelés céljai is. Kiemelte, hogy a mindennapos testnevelés bevezetésével új alternatíva nyílt a sport és az iskola kapcsolatában, ez adja az alapot a sport és a mozgás iránti igény kialakításához, ezen keresztül pedig a tömegsport erősítéséhez. Az államtitkár egyúttal elismerően szólt az MDSZ által az elmúlt években beindított programokról, amelyek – mint mondta – jól szolgálják a tehetségek kiválasztását.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár arról beszélt, hogy a testnevelő tanároknak nagy szerepük van a tehetségek felfedezésében, ehhez az igazi pedagógusi véna mellett a sport és a gyerekek iránti elkötelezettségre is szükség van. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a legutóbbi diákolimpián csaknem 280 ezer diák vett részt, majd hozzátette: a távlati cél az, hogy 2018-ra 500 ezerre emelkedjen a szervezett keretek között sportoló gyerekek száma.

Hanesz József, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) elnöke emlékeztetett arra, hogy a diákolimpiák keretében gyakorlatilag minden harmadik diákot sikerült bevonni a sportolásba. Egyúttal ígéretet tett arra, hogy a versenyek megrendezéséhez idén is legalább annyi anyagi támogatást nyújt a Klik, mint tavaly.
    Ezután Czunyiné Bertalan Judit, Szabó Tünde és Balogh Gábor, a MDSZ elnöke elismerő okleveleket és plaketteket adott át a diákolimpiákon legsikeresebben szerepelt iskolák képviselőinek.
    A Tanév Legeredményesebb Diákolimpia® köznevelési intézménye kategóriában a már hagyományos pontversenyen a díjazottak:

Általános iskolák versenyében:

• Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola, Eger (Heves)
    • Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, Kecskemét (Bács-Kiskun)
    •  Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola, Tatabánya (Komárom-Esztergom)

Középiskolák versenyében:

• Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, Vác (Pest)
    • Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, Szombathely (Vas)
    • Vetési Albert Gimnázium, Veszprém (Veszprém)

Kis Iskolák Sportversenyén:

• Eötvös Iskola Buzás János Általános Iskolai Tagintézménye, Nyárlőrinc (Bács-Kiskun)
    • Nemesnádudvar-Érsekhalma Német Nemzetiségi Általános Iskola, Nemesnádudvar (Bács-Kiskun)
    • Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Tápszentmiklós (Győr-Moson_Sopron)

Egészségfejlesztő testmozgás és egészséges életmód kategóriában a nevezési rendszerből nyert adatok, valamint a köznevelési intézmények létszám adatai alapján:

Általános iskolák versenyében:

• Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Dóc (Csongrád)
    • Igrici Tompa Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Igrici (Borsod-Abaúj-Zemplén)
    • Pankaszi Általános Iskola, Pankasz (Vas)

Középiskolák versenyében:

• Medgyaszay István Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium, Veszprém (Veszprém)
    • Diósgyőri Gimnázium, Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén)
    • Ibrányi Móricz Zsigmond Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Ibrány (Szabolcs-Szatmár-Bereg)
    FORRÁSMTI, Kép: mdsz.hu
    Előző cikkVédett: Sulibank Élményportál – „Gyűjtsd a pontokat, szerezz élményeket!”
    Következő cikkHogy lesz valaki az „ország legnépszerűbb töritanára”?