Kezdőlap osztályfőnök

Te érted a pénzed? – ingyenes kiadvány középiskolásoknak

Megjelent a Pénziránytű Alapítvány által kiadott, ingyenesen rendelhető Értem a pénzem című kiadvány, mely elsősorban a tizedikes, tizenegyedikes és végzős középiskolásoknak jelenthet segítséget a mindennapi élet pénzügyi döntései során.  A tájékoztató füzet a bankszámlanyitástól a korszerű pénzkezelésen át az egyszerűbb biztosításokig, a hétköznapi pénzügyek számos területével kapcsolatban nyújt praktikus, közérthető információkat az olvasóknak.

 

penziranytu2016febr

Bár a pénz önmagában nem boldogít, ha valaki átgondolatlanul kezeli a pénzügyeit, könnyebben szembesülhet anyagi gondokkal. Ezt segít elkerülni az Értem a pénzem füzet, mely részletes információkkal szolgál a leggyakoribb pénzügyi élethelyzetek kezeléséhez az önálló gazdálkodással épp csak ismerkedő tízedikes, tizenegyedikes és végzős középiskolások számára. A kiadvány nem beszéli rá semmire, és nem is rettenti el semmitől a diákokat, viszont nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy minden szükséges alapismeretnek és háttértudásnak birtokában legyenek, mikor az életüket hosszabb távon is meghatározó pénzügyi döntésekre készülnek.

Mi a bankszámla, és miért hasznos? Mire kell figyelni, ha biztonságosan akarjuk használni a bankkártyánkat? Hogyan képezhetünk megtakarítást? Mit érdemes mérlegelni hiteligénylés előtt? Mi a különbség a kötelező és a CASCO biztosítás között? Az Értem a pénzem ezekre a gyakori kérdésekre ad választ, ráadásul mindezt a diákok számára is egyszerűen feldolgozható, könnyed formában. Bár a kiadvány nem pótolhatja a pénzügyi témákkal kapcsolatos iskolai oktatást, mégis nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a fiatalok körültekintő és tudatos pénzügyi döntéseket hozzanak, és lehetőleg elkerüljék a tájékozatlanságból fakadó hibákat, megspórolva ezzel a drága tanulópénzt.

Az Értem a pénzem füzettel kapcsolatban az alábbi oldalon találhatnak további tájékoztatást: penziranytu.hu/ertemapenzemfuzet

Előző cikkDigitális kultúra az iskolában – egy kutatótanár szemével
Következő cikkHogyan védekezhetünk a megfélemlítés ellen – pedagógusok is kérdezhetnek!