Kezdőlap jó példák

Kiváló oktatási együttműködéseket ismert el az EU – interjúk!

Melyek a legmenőbb appok Svédországban angolórán? Hogyan keltheti fel egy 3D-s program a leendő ácsok érdeklődését a hagyományos európai építészeti formák iránt? Mit nyújthat a mozgásterápia az SNI diákokkal foglalkozóknak? Többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ azokban a nemzetközi együttműködésekben, amelyek nívódíjat kaptak a Tempus Közalapítványtól.

gratula

A projektek megvalósítását az Európai Unió támogatta a 2007–2013 közötti Egész életen át tartó tanulás, illetve a 2014–2020 közötti Erasmus+ program keretében.

Címszavakban:

Belecsöppenni a munka világába – Mit tehet az iskola a foglalkoztathatóság növeléséért?

Terepszemlén Svédországban – Hogyan motiválhatók a 21. századi gyerekek?

Egész életen át tartó nyelvtanulás – Hogyan kell tanítani a szenior korosztályt?

Picassótól a LEGO animációig

Művészetre és kreativitásra épülő gondozás

Magas minőségre törekszenek – Műszaki tanulók külföldi szakmai gyakorlata

3D-s virtuális múzeum a jövő ácsmestereinek

Önkéntesek, őrangyalok – Nyugdíjasok segítik a rászorulókat

A díjazott köznevelési, szakképzési és felnőtt tanulási együttműködésekről kiadvány is készült, amely a Tempus Közalapítvány honlapján érhető el.

Miről szólnak ezek a beszélgetések? Egyrészt újszerű tanítási módszerekről, idegen nyelvek vagy szaktantárgyak tanításáról, virtuális és valóságos, fizikai fejlesztésekről. Utazásokról, találkozásokról. Másrészt szakmai és személyes fejlődésről, kulturális és életfelfogásbeli tapasztalatcseréről és az egymástól tanulás élményéről.

Az interjúkból képet kaphatunk arról, hogyan néznek ki ezek a nemzetközi együttműködések a gyakorlatban, valamint inspirációt és ötleteket nyerhetünk saját projektjeink megvalósításához.

További információ az Erasmus+ program pályázati lehetőségeiről: www.erasmusplusz.hu

Fotó forrás: http://www.shutterstock.com/

Előző cikkSzakértő az internetbiztonságról – gyakorlatiasan 1.
Következő cikkJövőbelátó piaristák – meghökkentő kiállítás, ami után másként tekinthet az informatikára!