Kezdőlap Digitális eszközök

Digitális oktatás és csökkenő tananyag – jelentős változásokról beszélt az oktatási államtitkár

A pedagógusok felkészültségét is dicsérte Palkovics László oktatási államtitkár az index.hu-nak adott interjújában, ami 2016. június 23-án jelent meg. Az államtitkár beszélt a tervezett tartalmi változtatásokról is, bemutatta a terveiket. Digitális tanulási módszerekről, okostelefon használatról és rugalmasabb, gyerekközpontúbb irányzatokról is szó esik. Pár fontosabb elemet kiemeltünk az interjúból, ami teljes terjedelmében az index.hu oldalon olvasható.

palkovicsBodeyJanosindexhu
Palkovics László, oktatási államtitkár, fotó: Bödey János- index.hu

– 2018-tól bevezetik az új alaptantervet.

– A tanév rendje is teljesen átalakulhat,várhatóan rövidebb lesz a mostani két és fél hónapos nyári szünet.

– A tankerületi tanácsoknak a tartalmi működésre lesz hatásuk, ezen dolgoznak.

– Alsó tagozatban a a tananyag mennyiségét úgy csökkentik, hogy beleférjen 30  percbe.

– Fejlesztik a Nemzeti Alaptantervet.

– Lényegesen emelkedik az iskolák szabadsága a kiadott tantervtől való eltérés tekintetében, az iskola is eldöntheti, hogy a választható órák közül mit ír elő.

– Külön módszertani-fejlesztési csoport foglalkozik a digitális fejlődéssel.

– Az okostelefon egy nagy lehetőség az oktatásban.

– „Ha összeadjuk, hogy mennyi pénzt költünk például négy év alatt egy felső tagozatos diák tankönyveire, fejenként közel 60 ezer forint jön ki..Ebből a 60 ezer forintból vehetnénk például egy táblagépet is.”

–  Szeptembertől átállnak a szakgimnáziumi, szakközépiskolai rendszerre, itt csökken a természettudományos órák száma, de bevezethetik az összevont science, tudomány nevű tantárgyat.

Palkovics László: Rövidebb lehet a nyári szünet, tankönyv helyett tablet jön – elolvasom a teljes cikket az index.hu-n.

Előző cikkOkosportállal nyert osztálykirándulás
Következő cikkInnovatív eszközök a tanulás szolgálatában