Kezdőlap Digitális eszközök

Digitális Gyermekvédelmi Stratégiát fogadott el a Kormány

Szűrőszoftverek, biztonságos, minőségi gyereknek szóló online tartalmak, ingyenes médiaműveltségi képzések, jogszabályi rendelkezések - ezt is tartalmazza a Digitális Gyermekvédelmi Stratégia. A Digitális Jólét Program részeként elkészült és a Kormány elfogadta a „Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját”, amelyet közzé tettek a Kormányzati Portálon.

forrás: pixabay.com

A Kormány a magyarországi internetszolgáltatókkal kötött megállapodás keretében kívánja megteremteni a Gyermekek Számára Biztonságos Internetszolgáltatás új feltételeit.

Emellett a kormányhatározat szól:

• ingyenesen hozzáférhető, magyar nyelvű, korszerű gyermekvédelmi szűrőszoftverek kifejlesztéséről,

• a gyermekek számára biztonságos, értékteremtő és gazdag online tartalmak minél egyszerűbb elérése érdekében a gyermekek számára biztonságos tartalmakat, valamint az online gyermekvédelemmel kapcsolatos fontos információkat összegyűjtő és bemutató honlap létrehozásáról és működtetéséről,

• átfogó tájékoztatási programok indításáról a gyermekek online térben történő megóvását célzó jogszabályi rendelkezések és a gyermekeket a digitális világban érő sérelmekkel szembeni fellépési lehetőségek széles körű megismertetése érdekében,

• átfogó és ingyenes képzési és továbbképzési programok indításáról az online zaklatások, megfélemlítések megelőzésére és kezelésére, a gyermekek, a szülők, a pedagógusok és gyermekekkel foglalkozó más szakemberek médiaműveltségének fejlesztésére.

Joganyag: 1488/2016. (IX. 2.) Korm. határozat a Gyermekek Számára Biztonságos Internetszolgáltatás megteremtéséről, a tudatos és értékteremtő internethasználatról és Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiájáról

Megjelent: MK 2016/134. (IX. 2.)

forrás: a Jogászvilág.hu cikkéből

Előző cikkNem barát és nem is főnök: szülő- _ Uzsalyné Dr. Pécsi Rita a fegyelmezésről és a tekintélyről..
Következő cikkJátszva tanulni – Avagy a Varázsvár műhely szerepe a természettudományok népszerűsítésében óvodáskortól egyetemig