Ingyenes felfedezési lehetőség a Csodák Palotájában szeptember 23-24-én!

INGYENES programlehetőség a budapesti Csodák Palotája Playbarban iskoláknak, családoknak, egyéni látogatóknak szeptember 23-án és 24-én.

newtonnalTUDOMÁNY MOZAIK néven izgalmas lehetőség nyílik az érdeklődők számára a Csodák Palotájában!

„Fedezd fel a tudomány különböző területeit a Csopában!

Időpont: Szeptember 23-24. 10:00-18:00

Helyszín: Csodák Palotája Playbar, 1036, Budapest, Bécsi út 38-44.

Tudomány Mozaik a 20 éves Csodák Palotájában

Az idén szeptemberben 20 éves Csodák Palotája születésnapja kapcsán meghívja partnereit- Science Centereket és Látogatóközpontokat– hogy maguk is mutatkozzanak be, ünnepeljenek velük együtt  és interaktív bemutatóikkal, kiállításukkal hozzák közelebb a fiatalokhoz a tudomány különböző területeit.

A két napos rendezvény 2016. szeptember 23-án elsősorban az iskolák osztályait várja, szeptember 24-én pedig a családokat, egyéni látogatókat. A program mindkét nap 10 órától 18 óráig tart.

korcsocso

A Csopa Playbar tágas közösségi terében 10 kiállító mutatkozik be, s hozza el az érdeklődőknek az általuk képviselt tudományterület érdekességeit látványos, interaktív módon, hogy a látogatók ne csak lássák, de át is tudják élni azok sokszínűségét.

fustolofizikus

A Tudomány Mozaikot a Csodák Palotája Playbar egy INGYENESEN látogatható attrakciója is színesíti

Ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

A szeptember 23-án a Tudomány Mozaikra látogató osztályok egy interaktív kiállítást, vagy tudományos fizika show-t tekinthetnek meg ingyenesen.(www.csopa.hu/csopa-playbar) A nagy érdeklődésre való tekintettel ez regisztrációhoz kötött a mak@csopa.hu e-mail címen, kérdések esetén pedig Garami Zsófihoz fordulhatnak az érdeklődők a +3630/5383867-es telefonszámon.

fotelekben

Szeptember 24-én a Tudomány Mozaikra látogató családok, egyéni látogatók egy Körmozi élményvetítésen vehetnek részt ingyenesen.

A Csodák Palotája vendégei, kiállítói lesznek:

Futura Mosonmagyaróvár-Interaktív Természettudományi Élményközpont

Okos homokozó- Játék a domborzattal, interaktív domborzati formák

Mobilis Győr – A felfedezések háza

Műszaki-természettudományi pályaorientáció, kézbe vehető kísérleti eszközök, pályaorientációs interaktív játékok

Eszterházy Károly Egyetem Varázstorony

Interaktív fizikai és kémiai kísérletek, show-k

Konyhakémia, színes cseppreakciók, égő buborékok, alkoholos ágyú

Nemzeti Park Igazgatóság Budapest- Vadonleső

Játékos természetvédelem- lábnyompárosító és madártoll felismerő játék, illatfelismerő, termésfelismerő játék, logikai és ügyességi játékok

Wessling Kft.

Kísérletbemutatók az alábbi témakörökben: Hamis étrendkiegészítő vizsgálata, Hamis tejföl vizsgálata, Landolt-féle reakció

Skanzen- Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Restaurátor műhelytitkok, népi tárgyak fizikái- Lépj be és ismerj meg egy nyitott restaurátor műhelyt!

Zsolnay Kulturális Negyed- Labor-Interaktív varázstér, Planetárium

Kísérletbemutatók keretében golyós kísérletek, füstágyú

MTVA- Rádió és Televíziótörténeti Kiállítóhely

Az audiovizuális média eszközök fejlődésének, kialakulásának bemutatása, szemléltetése

Csodák Palotája Campona

Ízelítő a Csopa Campona 100 interaktív játékból: tedd próbára pontosságod a „Biztos kézzel”, mérd össze reflexeid barátaiddal a „Csapkodó asztalnál”, oldd meg az útvesztőt, melyhez kell egy segítő kéz!

FKF – Köztisztasági Múzeum

Edukációs és szemléletformáló kiadványok és játékok

Előző cikkDigitális Esély 2016 pályázat – október 7-ig!
    Következő cikkElindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja a 21. századi oktatásért