Kezdőlap vezetés

Ennyi lesz a pedagógus-bér 2016. októbertől!

Mennyit lehet keresni a gyakornoki, pedagógus I. illetve pedagógus II. kategóriákban, ill. a részletes bértábla is tanulmányozható az Eduline.hu 2016.09.28-án megjelent cikkében. A cikkben tanulmányozható még a az idén érvényes pedagógus bértábla is.

fotó: velvet.hu

Mennyit lehet keresni a gyakornoki, pedagógus I. illetve pedagógus II. kategóriákban, ill. a részletes bértábla is tanulmányozható az Eduline.hu  cikkében, amit a szerkesztőség engedélyével vettünk részben át.  Egyben tájékoztatásul közzétesszük a 2016. szeptemberében megjelent Közszolga.hu – ról átvett cikkünket az érvényes  pedagógus bértábláról.

„Alighanem sok pedagógus kíváncsian várja az október elején érkező fizetést, annak az összege ugyanis valamivel magasabb lesz, mint az előző fizetésé. Az elmúlt két hétben három különböző kategória fizetési adatait tettük közzé, itt megnézhetitek az összes adatot.

A számítás alapja a költségvetési törvényben szereplő vetítési alap – korábban a minimálbérhez igazodtak a tanári bérek is -, amelynek az összege 2016-ban is 101 500 forint. A pedagógusok előmeneteli rendszeréről szóló kormányrendelet alapján 2016. szeptember 1. és 2017. augusztus 31. között az illetményalap középfokú végzettség esetén a vetítési alap 119,6 százaléka (121 394 forint), alapfokozat esetén 174,5 százaléka (177 117 forint), mesterfokozat esetén 193,2 százaléka (196 098 forint).

Azt, hogy a különböző életkorú pedagógusok az illetményalap hány százalékát vihetik haza, a köznevelési törvény határozza meg – természetesen bruttó összegekről van szó.” A cikk részletei az Eduline.hu oldalon érhetők el.

A témához kapcsolódó cikkünk az érvényes pedagógus bértábláról, 2016. szeptember elejéről:

„Elérkezett a szeptemberi béremelés ideje a tanárok, tanítók, óvodapedagógusok számára. Ez a 2014-ben bejelentett fokozatos emelési program utolsó szakasza. Az emelés törvényi háttere részlegesen módosult 2015-től, mivel a számítási képletből kivették a minimálbér emelkedésének hatását. Emiatt a 2016. évi pedagógus fizetések nagyjából 10%-kal alacsonyabbak a korábban ígértnél (a jelenlegi 111.000 forintos minimálbér helyett a képletben még a 2014. évi 101.500 forintos minimálbér szerepel szorzóként “vetítési alap” néven). Újabb béremelés a jelenlegi helyzet szerint 2017. január 1-től sincs tervbe véve, ugyanis a vetítési alap a költségvetési törvényben 2017-re is változatlan szinten marad.”

Közszolga.hu: A 2016. szeptemberétől érvényes pedagógus bértábla

fotó: Velvet.hu

Előző cikkÖn mennyire áll készen a digitális oktatásra?
Következő cikkZaklatások az iskolában – mit tehet a pedagógus?