Kezdőlap SNI

Gyógypedagógus – „celebtanár” – tanárkodás másként:)

Az amerikai gyógypedagógus szívmelengető és látványos gesztusa az interneten villámgyorsan terjed. Mi is közzétesszük magyar nyelven, melléillesztve a hazai "celebtanárok" kiválóságainak felidézését!

„A gyógypedagógus tanárnő el sem tudta volna képzelni élete legfontosabb napját, az esküvőjét Down-szindrómás gyerekekből álló osztálya nélkül – így meghívta mindannyiukat.

Kinsey French gyógypedagógus, egy Down-szindrómás gyerekekből álló osztály osztályfőnöke egy kentucky-i iskolában. A tanárnő azonban nem csak diákokként tekint az gyerekekre: szinte már családtagnak számítanak nála. És mint családtagoknak, ott van a helyük Kinsey életének fontos pillanatainál: jelen voltak, mikor a lányt eljegyezték, és egyértelmű volt, hogy az esküvőre is kapnak meghívót.

Forrás: http://www.nlcafe.hu/eletmod/20161003/dow-szindromas-diakok-az-eskuvon/

Előző cikkOkosPont Bajnokság egész tanévben!
Következő cikkTanárok Éjszakája – ingyenes szakmai nap a Skanzenben október 14-én