Az állami köznevelési közfeladat-ellátás új rendszere

Minden köznevelési intézményt közelről érint a KLIK átalakulása, ami 2017.január elsejétől már érvényes. Az új naptári évet már ebben a rendszerben kezdik az iskolák, ez sok kérdést és helyzet-tisztázási igényt felvet.

A Digitális Oktatási Napok rendezvényen 2016. decemberében nagy érdeklődés mellett, több száz ember előtt tartott előadást a KLIK akkori hivatalban lévő elnöke, Pölöskei Gáborné.

A 13 diából álló prezentáció címe: Az állami köznevelési közfeladat-ellátás új rendszere

A bemutatóból megismerhetjük a  szervezeti modell alapelveit, amik meghatározóak lesznek mostantól.

Térképen böngészhetjük az új tankerületi központokat – 2017-től költségvetési szervek.

Megismerhetjük, hogy milyen problémákat tártak fel és ezek után milyen változások várhatóak a  feladatmegosztás területén.

Egy áttekinthető ábrán tanulmányozhatjuk az  állami intézményfenntartó átalakításának részleteit:

58 + 1 önálló költségvetési szerv (58 tankerületi központ + 1 középirányító)

Teljes körű működési és gazdálkodási autonómia

Önkormányzati működtetési feladatok átvétele

Megismerhetjük vázlatosan a feladatmegosztás részleteit a Klebelsberg Központ, a Tankerületi Központok és a Köznevelési intézmények területén.

Milliárdos nagyságrendű forrásokról tájékozódhatunk, amik az  EFOP- pályázat keretei között kerültek előkészítésre.

Valamint megismerkedhetünk az ún. KOMPLEX ALAPPROGRAM – KOALA  és a KRÉTA rendszer részleteivel.

A teljes prezentáció ITT érhető el.

Előző cikkKitüntették a 13 éves kislány életét megmentő tanárnőt
    Következő cikkMiért éppen Írország? – Gyógypedagógusként az Erasmus+ projektben