Kezdőlap osztályfőnök

Kamasz gondok – Tari Annamária pszichoanalitikus előadássorozata középiskolásoknak

Tari Annamária, a népszerű pszichoanalitikus most egy ingyenes előadássorozatot tart budapesti középiskolások számára, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és a Fővárosi Önkormányzat szervezésében. Legközelebb március 30-án és április 13-án, csütörtök esténként lehet meghallgatni őt, ahol is a fiatalok a közösségi médiáról, annak hatására az emberi kapcsolataink -virtuális és valódiak- változásáról hallhatják őt. Szintén fontos téma az olvasás, ennek fontosságáról, tereiről április 27-én lesz szó.

Forrás: Tari Annamária

Budapest Főváros Önkormányzata és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára előadássorozatot szervez budapesti középiskolások számára.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az egyes előadásokra külön-külön, online lehet jelentkezni a könyvtár holnapján, a cikk végén látható táblázatban.

A négy előadás időpontjai és témái:

Mi leszek, ha nagy leszek?

Időpont: 2017. március 2. (csütörtök) 16–17 óra
        Központi Könyvtár – Fogadóterem
      (Budapest VIII., Reviczky utca 1., 4. szint)

Minden gyereknél eljön az a pillanat, amikor a szülők és a tanárok kérdezgetni kezdik, hogy mi is szeretne lenni. Ma ez az egyik legnehezebb kérdések egyike. Van, hogy azt sem tudod, mit kellene válaszolnod, mert hirtelen azt érzed, nem is érdekel semmi, vagy épp ellenkezőleg: annyi minden érdekel, hogy nem is tudsz választani. Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy tudsz gyerekként ilyen felnőttes dolgokon gondolkodni egyedül? Próbálunk együtt válaszokat keresni az előadáson e minden kamaszt érintő kérdésre.

Közösségi média

Időpont: 2017. március 30. (csütörtök) 16–17 óra
      (Budapest VIII., Ötpacsirta utca 4.)

Amikor a szüleid középiskolások voltak, még csak vezetékes telefon volt, kazettás magnó, s mozifilmet is csak a moziban tudtak megnézni. Ma már okostelefonok vannak, Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram… Filmet nézhetsz laptopon a barátaiddal, bármikor megoszthatod a gondolataidat, szelfit csinálhatsz, akár percenként.
    Nagy változások ezek.
    Az online tér nagyon vonzó, érdekes és pörgős. Van rengeteg jó dolog benne és sok olyan, amivel vigyázni kell.
    Ezeket érdemes megbeszélni. Nem online, hanem majd élőszóban.

Online kapcsolatok és valódiak…

Időpont: 2017. április 13. (csütörtök) 16–17 óra
      (Budapest VIII., Ötpacsirta utca 4.)

Ki az igazi barátod? Akivel írogatsz, vagy van egy titkos, akivel még beszélgetni is tudsz?
    Tudod-e, hogy máshogy beszélsz, ha írsz, és máshogy, ha tényleg ott áll az illető?
    Tudod-e, mi az online személyiség, az online addikció és a cyberbullying? Tudod-e, hogy az érzelmek nem mindig önthetők ki azonnal?
    Volt már, hogy rossz kedved lett attól, amit írtak neked? Veszekedtél már online?
    És tudsz még bocsánatot kérni úgy, hogy az illető előtted áll?
    Ha majd felnőtt leszel, akkor lesznek fontosak a valódi barátok, akikkel őszinte lehetsz, és nem kell félned attól, hogy kitesznek rólad egy rémes fotót, vagy egy titkodat megosztják, mondván, hogy „Ja, nem tudtam, hogy ez téged bánt!”.

Olvass többet, és okosabb leszel!

Időpont: 2017. április 27. (csütörtök) 16–17 óra
      (Budapest VIII., Ötpacsirta utca 4.)

Van a könyv, amit a kezedbe vehetsz, és van az érintőképernyő, amin scrollozhatsz.
    Ma sokszor azt gondoljuk, mindegy is, melyikhez nyúlsz, a lényeg, hogy olvass. És ebben van valami.
    Bár a könyv nyugodtabb felületet nyújt az olvasásnak, a legfontosabb az, ne hidd el, hogy nincs szükséged a kultúrára és a bölcs írókra. Bár sok közülük nem ebben az igencsak felgyorsult időben írt, és ezért lassabban is olvashatod, mégis több leszel általa, mint gondolnád. A kutatók már látják, hogy annak az embernek lesz jó élete, aki megtartja az olvasást egyik kedvenc időtöltésének. Egy jó regény visz magával, és többet ad, mint hinnéd.

Jelentkezés, regisztráció az egyes előadásokra a könyvtár honlapján, ITT.

Forrás:Tari Annamária
    Előző cikkPéldamutató tanárok és edzők kapták a MOL 1 millió forintos Mester-M Díjait
    Következő cikkÍgy lehet játék- és élményközpontú a mindennapos testnevelés