Kezdőlap jó példák

A Microsoft vezérigazgatója és a kódolni tanuló lányok – a wmn.hu cikke

A csupa nagybetűvel harsányan magát hirdető cikk a wmn.hu portálon jeleng meg, Kárpáti Judit tollából. A cikkből megismerhetjük azt a pár órát, amit a tizenéves, általános iskolás lányokkal töltött, kódolással, beszélgetéssel a világ egyik legbefolyásosabb embere, Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója, Budapesten. Megismerhetjük a lányokat kódolni tanító oktatási programot és szervezetet. Inspirációt kaphatunk a Digitális Témahéten a kódolás, programozás oktatásához.

Fotó: wmn.hu, Stiller Ákos

“15 BÁTOR KISCSAJ ESETE A VILÁG EGYIK LEGBEFOLYÁSOSABB VEZETŐJÉVEL – SATYA NADELLA, A MICROSOFT ELSŐ EMBERE BUDAPESTEN”

A csupa nagybetűvel harsányan magát hirdető cikk a wmn.hu portálon jeleng meg, Kárpáti Judit tollából. A cikkből megismerhetjük azt a pár órát, amit a tizenéves, általános iskolás lányokkal töltött, kódolással, beszélgetéssel a világ egyik legbefolyásosabb embere, Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója, Budapesten. Megismerhetjük a lányokat kódolni tanító oktatási programot és szervezetet. Inspirációt kaphatunk a Digitális Témahéten a kódolás, programozás oktatásához.

‘Abban biztos vagyok, hogy tudod, kicsoda Bill Gates. De ha azt mondom, Satya Nadella, akkor azért borítékolom, hogy viszonylag tanácstalan leszel majd. Pedig a Wired magazin 2016-os listáján az emberiség jövőjét formáló 100 legfontosabb embere között a 16. helyet foglalja el a Microsoft jelenlegi első embere. Nemrég Budapesten járt, és azon kívül, hogy hazai vállalatvezetőknek, a legmenőbb startuppereknek és egyetemistáknak tartott előadásokat a nap folyamán, a legfontosabb találkozója mégis egy csapatnyi kislánnyal volt. Kárpáti Judit riportja.’

Hirdetés

A riport ITT olvasható.