Kezdőlap IKT

Frissítve: Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán? A Kék Vonal tanácsai

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a "Kék bálna" nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a "Kék bálnával" kapcsolatban, ez legyen az..!

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a “Kék bálna” nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. Az elmúlt napok nagy médiavisszhangját kiváltó témája a gyerekek körében is érdeklődésre tett szert. A jelenség kapcsán számos fontos kérdés megbeszélésére nyílik lehetőség kötetlenebb keretek között. Ennek megtervezésében nyújt segítséget a letölthető dokumentum.

Ebben a média működéséről, a beszűköléshez, negatív gondolatokhoz vezető lelki működésről, a témáról való beszélgetéshez való kérdésekről ugyanúgy szó esik, mint az elérhető online és offline segítőkről. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a “Kék bálnával” kapcsolatban, ez legyen az..!

Hirdetés

Témák: 

 • Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán?
 • Miért ilyen érdekes a téma tizenévesek körében?
 • Mire kapunk választ a címre kattintva?
 • Mit tehet a szakember, a pedagógus a gyerekek biztonsága érdekében?
 • Hogyan működik a média?
 • Beszélgetés indító kérdések
 • Hogyan ismerhetjük fel, ha egy gyerek online zaklatás áldozatává válik
 • Adaptív megküzdési lehetőségek
 • A Kék Vonalról
 • 116 111 – Lelkisegély-Vonal
  Nincs kicsi vagy nagy probléma, bármiről beszélgetünk, ami a gyerekeknek,
  fiataloknak gondot okoz!

Részletek ITT olvashatók.

fotó:pixabay.com