Kezdőlap Digitális eszközök

Frissítve: Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán? A Kék Vonal tanácsai

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a "Kék bálna" nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a "Kék bálnával" kapcsolatban, ez legyen az..!

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a „Kék bálna” nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. Az elmúlt napok nagy médiavisszhangját kiváltó témája a gyerekek körében is érdeklődésre tett szert. A jelenség kapcsán számos fontos kérdés megbeszélésére nyílik lehetőség kötetlenebb keretek között. Ennek megtervezésében nyújt segítséget a letölthető dokumentum.

Ebben a média működéséről, a beszűköléshez, negatív gondolatokhoz vezető lelki működésről, a témáról való beszélgetéshez való kérdésekről ugyanúgy szó esik, mint az elérhető online és offline segítőkről. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a „Kék bálnával” kapcsolatban, ez legyen az..!

Témák:

• Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán?
    • Miért ilyen érdekes a téma tizenévesek körében?
    • Mire kapunk választ a címre kattintva?
    • Mit tehet a szakember, a pedagógus a gyerekek biztonsága érdekében?
    • Hogyan működik a média?
    • Beszélgetés indító kérdések
    • Hogyan ismerhetjük fel, ha egy gyerek online zaklatás áldozatává válik
    • Adaptív megküzdési lehetőségek
    • A Kék Vonalról
    • 116 111 – Lelkisegély-Vonal
      Nincs kicsi vagy nagy probléma, bármiről beszélgetünk, ami a gyerekeknek,
      fiataloknak gondot okoz!

Részletek ITT olvashatók.

fotó:pixabay.com
    Előző cikkMit tegyen a gyerek, ha ellopják az adatait a neten?
    Következő cikkNyolcezer innovatív pedagógus „pörgette” a Digitális Témahetet – pályázni ápr. 18-ig lehet!