Kezdőlap IKT

Frissítve: Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán? A Kék Vonal tanácsai

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a "Kék bálna" nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a "Kék bálnával" kapcsolatban, ez legyen az..!

Pedagógusok és más fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára készítettek segédletet a “Kék bálna” nevű jelenség iskolai, tanórai feldolgozásához a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai, akiket a téma miatt háromszor annyian hívnak ingyenes segélyvonalukon az elmúlt időkben, mint azelőtt. Az elmúlt napok nagy médiavisszhangját kiváltó témája a gyerekek körében is érdeklődésre tett szert. A jelenség kapcsán számos fontos kérdés megbeszélésére nyílik lehetőség kötetlenebb keretek között. Ennek megtervezésében nyújt segítséget a letölthető dokumentum.

Ebben a média működéséről, a beszűköléshez, negatív gondolatokhoz vezető lelki működésről, a témáról való beszélgetéshez való kérdésekről ugyanúgy szó esik, mint az elérhető online és offline segítőkről. A dokumentum mindössze 5 oldal, de ha egyetlen anyagot akar elolvasni a “Kék bálnával” kapcsolatban, ez legyen az..!

Témák:

• Miről és hogyan beszélgessünk gyerekekkel a Kék Bálna kapcsán?
  • Miért ilyen érdekes a téma tizenévesek körében?
  • Mire kapunk választ a címre kattintva?
  • Mit tehet a szakember, a pedagógus a gyerekek biztonsága érdekében?
  • Hogyan működik a média?
  • Beszélgetés indító kérdések
  • Hogyan ismerhetjük fel, ha egy gyerek online zaklatás áldozatává válik
  • Adaptív megküzdési lehetőségek
  • A Kék Vonalról