Kezdőlap hírmozaik

5 készség, amelyre szüksége lesz a gyerekednek, amire megnő!

Az új típusú szakmák új típusú képességeket kívánnak, amelyre az oktatás oktatásnak fel kell készülnie. Hogyan változnak a munkavállaláshoz szükséges készségek? A fejlesztemagyerekem.hu oldal vendégposztja a moderniskola.hu -n!

Hamarosan nem a TESCO-ba, vagy az IKEÁ-ba megyünk le, ha műanyag edényre lesz szükségünk, hanem a sarki 3D-s nyomtató szalonba. A mesterséges intelligencia előre törése miatt elsősorban azok a munkakörök szűnnek meg, amelyeket robotokkal is ki lehet váltani. A becslések szerint 1 millió munkahely szűnik meg a következő négy évben, 2020-ig a világ 15 vezető országában. Elsősorban a hivatali, adminisztratív munkakörök válnak majd feleslegessé.

A feltételezések szerint a mai kisiskolások több mint a felének olyan szakmája lesz, ami még nem létezik. Ki gondolta volna például jó pár évvel ezelőtt, hogy a keresőoptimalizálás új szakma lesz? Az új típusú szakmák új típusú képességeket kívánnak, amelyre az oktatás oktatásnak fel kell készülnie.
Hogyan változnak a munkavállaláshoz szükséges készségek? Erről ír a Fejlesztemagyerekem.hu ITT.

Hirdetés