Kezdőlap vezetés

Őszi Pedagógiai Napok 2017- ingyenes továbbképzés pedagógusoknak a budapesti POK -ban

Ingyenes, de regisztrációhoz kötött ŐSZI PEDAGÓGIAI NAPOK lesznek Budapesten, 2017. november 13-17. között. A Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ ezekben a napokban szervezi meg az Őszi Pedagógiai Napokat, amelynek kiemelt témái az intézményfejlesztés, a pedagógiai innovációk, az eredményes tanulás. A digitális oktatás pedagógiai kérdéseiről, az érzelmi nevelésről, a BTM nehézséggel küzdő és az SNI tanulók, gyermekek támogatásáról is szó lesz.

forrás: pexels.com

A rendezvénysorozat keretében egy héten át konferenciaprogramokat, szakmai napokat, előadásokat, műhelyfoglalkozásokat, bemutatóórákat és bemutató foglalkozásokat látogathatnak az érdeklődő pedagógusok.

A gyermekek, diákok eredményes tanulását szolgáló intézményfejlesztések, innovációk, bevált pedagógiai módszerek, modellek bemutatására elsősorban az Oktatási Hivatal bázisintézményeinek és mesterpedagógus szaktanácsadóinak közreműködésével kerül sor. 68 intézmény vezetői, pedagógusai készülnek a bemutatkozásra és jó gyakorlataik megosztására a Budapesti POK területén.

A programok sorát tartalmas konferenciák gazdagítják, amelyek megszervezésében különböző szakmai szervezetek vesznek részt.

A szervezők bíznak abban, hogy  rendezvényükkel idén is tudjuk támogatni a pedagógiai-módszertani kultúra gazdagítását, az intézményközi és szakmai kapcsolatok bővítését, a hálózati együttműködés megvalósítását.

Levelüket a POK honlapján is lehet olvasni:

„Kedves Kollégák!

Munkatársainkkal együtt tisztelettel és szeretettel várjuk Önöket programjainkra!

Tekintsék meg, és válogassanak abból a bőséges kínálatból, amelyet most nyújtunk át Önöknek. Legyenek aktív közreműködői a rendezvényeknek, tapasztalataikkal gazdagítsák kollégáikat, a látottakat, hallottakat pedig hasznosítsák saját munkájukban.

Lánczky Edit főosztályvezető, Herczeg Katalin főosztályvezető-helyettes
    Budapesti POK”

Az Őszi Pedagógiai Napok 2017. programjai

Az Őszi Pedagógiai Napok keretében tervezett rendezvények ingyenesen látogathatók, azonban a helyszínek vendéglétszáma korlátozott, ezért regisztrációhoz kötött a részvétel. A jelentkezéseket érkezési sorrendben tudjuk elfogadni.

Regisztrálni az egyes programok ismertetői alatt elhelyezett jelentkezési gombra kattintva lehet.

NYITÓNAP

Plenáris előadások

KIEMELT PROGRAMOK

Konferenciák

• „Nézd, halld, érezd, mondd!”- az észlelés fejlesztése a hatékony tanulásért
    • Alapviselkedési normák és érzelmi intelligencia kisgyermekkorban
    • „A pedagógus lehetőségei a drogellenes küzdelemben III.”
    • Különleges tanulók, különleges tanítás

Szakmai napok

• „Érzelem, értelem, értékelés”
    • Kooperatív módszerek és digitális technika az oktatásban
    • A digitális oktatás pedagógiai kérdései
    • Új utak, alternatív lehetőségek a tanítás-tanulás folyamatában az alsó tagozaton
    • Új utak, alternatív lehetőségek a tanítás-tanulás folyamatában a felső tagozaton
    • A furulyatanítás módszertani eredményei, megújítási lehetőségei az ének-zene tagozaton és a zeneiskolákban
    • A BTM nehézséggel küzdő és az SNI tanulók, gyermekek támogatása

Jó gyakorlatok, bemutatóórák, szakmai műhelymunkák

Az Őszi Pedagógiai Napok 2017 rendezvény kísérő programja

A teljes programfüzet letöltése (pdf formátumban letölthető)

Plakát letöltése (pdf formátumban letölthető)

forrás: https://www.oktatas.hu/kozneveles/pok/budapest/opn_2017

Előző cikkA kiégés elkerülésére – Öt árulkodó jel, hogy levegőért kapkodsz
    Következő cikkNe dicsérd, inkább bátorítsd!