Kezdőlap jó példák

Készíts képregényt! – pályázati felhívás diákoknak- „Deutsch mit Comics”

A képregényekkel és karikatúrákkal egyedivé tett „Deutsch mit Comics” német nyelvkönyvcsalád illusztrálásához is felhasználhatják azokat az alkotásokat, amiket most a diákoktól várnak! Kedves német nyelvtanárok, osztályfőnökök, diákokhoz közel állók: további értékes nyeremények és a felhívás részletei a cikkben! Beadási határidő: 2018. április 1. !

Diákoknak szól az alábbi felhívás: Elkészült a „Deutsch mit Comics – für die Schule” című nyelvkönyv második kötete, amely a B2-es nyelvvizsgára készít fel.

Ehhez kapcsolódóan, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft., a Kocka Kör Tehetséggondozó Kulturális Egyesület és a Magyar Karikatúra Szövetség rajzpályázatot hirdet az alábbiak szerint:

Olyan humoros rajzokat, képregényeket és comic stripeket várunk, amelyek kapcsolódnak a „Deutsch mit Comics” tankönyv második kötetének következő témaköreihez:

• Közlekedés autóval és gyalogosan
  • Egészség, betegség, testrészek
  • Horoszkóp, szerelem, párkapcsolat
  • Tévézés, rádiózás, művészet
  • Utazás, országok, ünnepek
  • Időjárás, évszakok, környezetvédelem
  • Mesék és állatok
  • Politika, gazdaság

Beadási határidő: 2018. április 1.

A rajzokat a deutschmitcomics@gmail.com e-mail címre várjuk!

A beérkezett alkotásokat a „Deutsch mit Comics” tankönyvek rajzolói, közismert hazai grafikusok fogják elbírálni korosztályok és kategóriák szerint.

Külön díjazzuk az általános iskolás, illetve a középiskolás pályázókat, és természetesen kategóriánként is külön jutalmazzuk a karikatúristákat, a képregény-alkotókat és a comic stripek, azaz a miniképregények szerzőit.

Eredményhirdetés 2018. április 20-án, pénteken, a legjobb pályaművekből rendezett kiállítás megnyitóján, a Kódex Tankönyvcentrumban (1054, Budapest Honvéd u. 5.).

A legjobb pályázók bekerülnek a „Deutsch mit Comics” tankönyvcsalád jövőben megjelenő köteteibe, illetve a tanári kézikönyvbe, természetesen az alkotó nevének feltüntetésével.

A helyezettek – valamennyi korcsoportban és kategóriában – a következő nyereményekre számíthatnak:

• „Deutsch mit Comics – für die Schule” teljes könyvcsalád,
  • sikeres képregény-albumok,
  • képregényelőfizetések,
  • könyvcsomagok,
  • hangoskönyvek.

DEUTSCHMITCOMICS.COM

Előző cikkMiért mumus a matek? – Matematikai szorongásról és tantárgyszorongásról dr. Bernáth Lászlóval
Következő cikkAz Oktatási Hivatal képviseli Magyarországot az Európai Pályakövetési Felmérés Tanácsadó Testületében