20 játékos feladat tojásokkal – Kreatív ötletek – újrahasznosítás, tanítás másként

20 játékos feladat gyerekeknek otthonra, vagy akár az osztályterembe tojásokkal, sok képpel és videókkal! Bármikor előveheti ezeket az ötleteket, a húsvéti emlékek felidézésével és egy gyors játékos feladattal, ami legtöbbször nem igényel semmit, csak egy-két az ünnepek után megmaradt műanyag tojást. Feladat ötletek pedagógusoknak és szülőknek matematikától nyelvtanuláson át fizikáig, a közös élményszerzés szolgálatában! A WeAreTeachers gyűjtését mutatjuk, Eriksson Zsófia fordításában.

1. Játékos kvízverseny a szabadban – Tesztelje a gyerekek tudását, elrejtett tojásokba bújtatott kérdésekkel!

Forrás: Teaching to Inspire

2. Mozgassa meg az osztályt! Rejtsen el tornagyakorlatokat, vicces mozdulatokat tojásokban és ossza szét a gyerekek között!

Forrás: Eats Amazing

3. Csináljon lenyűgöző tojáskristályokat!

Forrás: Steve Spangler Science

4. Alkossanak a gyerekekkel saját memóriajátékot! Használjanak gombokat, vagy apróbb egyforma játékfigurákat a párok alkotásához!

Forrás: Happily Ever Mom

5. Fejlessze a gyerekek hallóképességeit! Rejtsen el rázásra különböző hangokat hallató dolgokat (pl. egy csörgő, két csörgő, gyöngyszemek, stb.) tojásokban és biztassa a gyerekeket a különbségek és a hasonlóságok felfedezésére!

Forrás: Little Bins for Little Hands

6. Párosítsák a kis és -nagybetűket!

Forrás: Scribble Doodle and Draw

7. Alkossanak ritmushangszereket!

Forrás: Mama Smiles

8. Gyakorolják az ABC-t!

Forrás: The Stay-at-Home Mom Survival Guide

9. Szemléltessék együtt tojásokkal az erőt és a mozgást!

Forrás: Little Bins for Little Hands

10. Erősítsék a finom motoros készségeket színpárosító játékkal és pálcákkal!

Forrás: Little Bins for Little Hands

11. Legyen a tojásvadászat csoportosító játék! (pl. a tojásokban elrejtett különböző szavakat főnév, ige, melléknév címzésű vödrökbe lehet gyűjteni, de bármilyen csoportosítás elképzelhető a tantárgy függvényében) .

Forrás: For the Love of First Grade

12. Tanulják az órát tojásokkal!.

Forrás: Mom to 2 Posh Lil Divas

13. Gyakorolják a szótagolást, vagy az összetett szavakat párosítható tojásfelekkel!

Forrás: This Reading Mama

14. Változtasson egy közönséges tojást rakétává kémiai kísérlettel!

Forrás: The Stem Laboratory

15. Készítsenek ejtőernyős tojásokat egy tudományos kísérlet szolgálatában!

Forrás: JDaniel4’s Mom

16. Készítsenek színváltoztató hangulat-tojást!

Forrás: Dream a Little Bigger

17. Tojásvadászat a számok megtalálására, avagy tojás-bingó!

Forrás: Inspiration Laboratories

18. Játsszanak matematikai, vagy nyelvi/anyanyelvi párosító játékot!

Forrás: Kindergarten is Grrreat!

19. Változtassa a tojásokat mágnessé!

Forrás: Frugal Fun for Boys and Girls

20. Fejlesszék közösen a mérnöki képességeket!

Forrás: The Educators’ Spin on It

Ossza meg saját kedvenc húsvéti játékos feladatait a Modern Iskola Facebook oldalán! Örömmel hallanánk tapasztalatairól!
 Forrás: WeAreTeachers