Nem barát és nem is főnök: szülő- _ Uzsalyné Dr. Pécsi Rita a fegyelmezésről és a tekintélyről..

Az ötéves sári legjobb barátnője az anyukája. Szegény Sári…- a fenti megállapítás Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató legutóbbi előadásán hangzott el a zalaegerszegi Szent Család Óvodában, ahol a fegyelmezés és a tekintély adta a témát. A Zala Hírlap Online áprilisi számában megjelent cikk most újra sokakat érint.

uzsalyne
    Uzsalyné dr. Pécsi Rita, neveléskutató a Zalai Hírlap Online oldalán, Fotó: Pezzetto Umberto

A tanévkezdés a diákok mellett a pedagógusok és a szülők számára is egy új életvezetést igényel. A felszabadultabb, kötetlenebb nyári szünidő után a sok fegyelmezést és szabálykövetést igénylő hetek sok kérdést felvetnek. A leggyakoribb szülő-gyerek konfliktusokat sokszor a pedagógusok is érzékelik. A gyerek vezetés iránti szükséglete, a tekintélyszemély megléte és viselkedése, a helyes bírálat-dicséret aránya, az erőfeszítés elismerése és az önfegyelem kialakítása is téma a gyakorlatiasan magyarázó, alapos és hiteles szakember, neveléskutatóval folytatott beszélgetésben.

A beszélgetést, ami 2016. áprilisában  jelent meg, itt lehet teljes terjedelmében olvasni.

Forrás: Zalai Hírlap Online

uzsalyne

Előző cikkMesterpedagógusoknak is szólt a II. Szabadegyetem Sonkádon – letölthető anyagokkal
    Következő cikkDigitális Gyermekvédelmi Stratégiát fogadott el a Kormány