Kezdőlap SNI

Milyen egy autista gyerek – testvérszemmel?

Sokszor a gyógypedagógusok is nehezen tudják fejleszteni azt a gyereket, akit a családja nem, vagy csak nehezen tud elfogadni. A családi elfogadás egyik jó példáját olvashatjuk egy kisfiú írásában, ami a minap került fel az "Autista a tesóm" oldalra, Pohánka Edit édesanya megosztásában. A magas érzelmi intelligenciáról is árulkodó írás inspiráló lehet a családhoz támogatóan forduló gyógypedagógusok számára is.

Álmos a hegyen

„Büszke vagyok mindkét fiamra, és boldog ember. Amikor a nagy fiam azzal jött haza az iskolából, hogy a családról kell írnia egy fogalmazást, és az egyik választható cím az én és a kisöcsém volt, nem habozott, papírra vetette ezt a történetet. Azért osztom itt meg, mert annyira erre az oldalra kívánkozik. Hiszen arról szól, hogy autista a tesóm.
    Egy 11 éves kisfiú írása arról, hogy ő hogyan látja autista kistestvérét:”

Előző cikkKárpát-medencei köznevelésről született szándéknyilatkozat Sonkádon
    Következő cikkInteraktív rovatok indulnak a moderniskola.hu-n