Kezdőlap heti kitekintő

Robotika, kódolás, BBC, Bettshow

A BettShow minden évben az oktatásban használható eszközök,módszerek, trendek seregszemléje, Londonban. A Heti Kitekintőben az Infotér Egyesülettől érkezett cikkben Zsigó Zsolttól olvashatunk az iskolákban is elérhető, bevezethető programozás eszközeiről: a mikrokontrollerekről, azok életszerű felhasználásáról, a fejlesztői környezetről. Van rá esély, hogy mindez ne csak a brit iskolákban legyen, Az Infotér elszántságát jelzi ez a mondat:"Az Infotér Egyesület ezen szakmai út után az eddiginél is nagyobb erőbedobással fog azon dolgozni, hogy ezek a magyar valóságban is megjelenjenek. "

Az Infotér Egyesület által szervezett szakmai úton meglátogatásra kerülő “Bett Show” nevet viselő kiállítás már a méreteivel is nagy hatást gyakorol a látogatóra. A nyüzsgő, érdeklődéssel teli emberek között csak a kevesen vannak, akik az ajándékok gyűjtögetésére fókuszálnak, a többség inkább rendszerezi a számára elérhető információtömeget. A robotika, a STEM oktatás sokak számára csak műszaki, mérnöki ismeretek átadását jelenti, holott a mikrokontrollerek megjelenése óta a programozás is szerves, megkerülhetetlen része ennek a folyamatnak.Az új irányzat a mikrokontrollerek minél szélesebb körű felhasználásán alapul. Tovább az Infotér Egyesület honlapjára a cikkhez.
Fotó: Infotér Egyesület

bett_show

FORRÁSInfotér Egyesület honlapja
Előző cikkSzakiskolában is motivál – Tóth Éva esete az IKT-val