Hogyan lesz trendi a jövő könyvtára? – November 7-én lesz a Könyvtárostanárok Egyesületének Őszi Szakmai Napja

A Könyvtárostanárok Egyesülete 2017. november 7-én ingyenes Őszi Szakmai Programot tervez, ahol izgalmas témákkal várják az érdeklődőket. Lesz szó az iskolai könyvtárak terveiről, de játékos könyvtárhasználati ötlettárral is gazdagodhatnak az érdeklődők. A Modern Iskola tematikus számmal készül az eseményre, ezen a napon erről fognak szólni híreink. A cikkekben többek között belül bemutatjuk, hogyan változtathatja meg a könyvtár egy gyermek életét, vagy hogyan képzelhető el az iskolai könyvtárak jövője, és több könyvtáros tanárral készült interjú is olvasható lesz.

A Könyvtárostanárok Egyesülete önállóságának 20 éves évfordulóján jubileumi Őszi Szakmai Napot szervez november 7-én „Helyünk, helyzetünk, jövőnk” címmel. A rendezvény az IFLA Iskolai könyvtári útmutató magyarországi adaptációjának tekinthető.

Időpont: 2017. november 7. 10.00-16.00
    Helyszín: Zsinati Hivatal 1146 Budapest, Abonyi u. 21.

A program tematikus egységei

• Köszöntő
    • Kultúrák találkozása – pályázat diákoknak – eredményhirdetés, a zsűri értékelése, a kiemelt pályaművek bemutatása
    • Oktatáspolitikai blokk
      • Iskolai könyvtárak az oktatási és kulturális ágazati irányítás helyzetértékelése, tervei
      • Iskolai könyvtárak a fenntartók helyzetértékelése, tervei
    • Szervezeti blokk
      • Közgyűlés
    • Ünnepi blokk
      • KTE emlékérmek átadása
      • Az 1997-es tervek, célok, élmények – visszaemlékezés
    • IFLA blokk
      • A 2017. augusztus 19-25. között a lengyelországi Wrocławban lezajlott IFLA kongresszus tapasztalatai
      • Az iskolai könyvtárak és iskolai könyvtárosok helye, helyzete, jövője a nemzetközi irányelvek tükrében: a zsűri értékelése, a kiemelt pályaművek/munkaközösségek bemutatkozása
    • Interaktív könyvbemutató: Cs. Bogyó Katalin – Dömsödy Andrea (szerk.): Könyvtárhasználati ötlettár – játékos feladatok. Kis KTE könyvek, 9.

Részvétel – regisztráció

Részvétel az NKA támogatásának köszönhetően ingyenes

A részvétel minden résztvevőnek előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrációs felület: http://www.ktep.hu/OSZN2017reg

Forrás és további információk

a Könyvtárostanárok Egyesületének honlapján és Facebook oldalán.

A témában megjelenő cikksorozatunkkal hamarosan jelentkezünk!
    Előző cikkPályázat – Az év középiskolai tanári kara a digitalizációért – Egy millió forint a díj!
    Következő cikkMiért nem instázik Marika néni? – A generációk története