Konferencia a befogadáshoz vezető utakról Budapesten

Az Európai Bizottság Oktatási és Kulturális Főigazgatósága által támogatott „Pathways to Inclusion – P2i” („A befogadáshoz vezető utak”) elnevezésű projekt legfőbb céljai az inkluzív oktatás bevezetésében és megvalósulásában érintetteket összefogó európai hálózat létrehozása, valamint a hálózaton belüli tapasztalatcsere és tudásmegosztás elősegítése az inkluzív iskolák és az inkluzív oktatás/tanulás példaértékű gyakorlati megvalósulásainak megismerése és elterjesztése érdekében.

A szereplők közötti dialógust elősegítendően történt meg a projekt keretében az inkluzív oktatás, az együttnevelés aktuális nemzetközi trendjeinek felmérése és értékelése, valamint a felmérésben résztvevő európai országok – köztük Magyarország – gyakorlati tapasztalatainak egymás közötti megosztása 11 partnerszervezet részvételével.

A „Pathways to Inclusion” projekt zárásaként a brüsszeli székhelyű EASPD (Fogyatékos Személyeknek Szolgáltató Szervezetek Európai Szövetsége) és a magyarországi Szövetség az Életen Át Tartó Tanulásért nemzetközi konferenciát szervez Inkluzív oktatás és tanulás: kihívások és lehetőségek címmel. A konferencia fő témája az inkluzív oktatás (együttnevelés) – szakpolitikai és gyakorlati szempontból vizsgált – jelenlegi helyzete, illetve a fennálló kihívások lehetséges megoldásainak meghatározása lesz. A konferencia első napja a projekt keretében a közoktatás területén végzett felmérések eredményeire, és e terület aktuális kihívásaira fog összpontosítani, míg a második napon tágabb értelemben foglalkozunk az inkluzív oktatás és tanulás témájával, és megvizsgáljuk megvalósítási lehetőségeit az életen át tartó tanulás valamennyi formájában, az iskola előtti korai fejlesztéstől kezdve egészen a felnőttkori tanulásig.

Ezúton szeretnénk tisztelettel meghívni Önt és munkatársait a fent bemutatott konferenciára, melynek időpontja 2012. szeptember 13-14., helyszíne pedig a budapesti Danubius Hotel Aréna (1148 Budapest, Ifjúság útja 1-3.) A konferencián 4 nyelvű szinkrontolmácsolás biztosított (magyar/angol/német/francia). A konferencia előtti napon, szeptember 12-én, szerdán a magyar szervezőpartner látogatástszervez néhány, az integrált oktatás szempontjából példaértékű budapesti és környéki iskolába, szak- és felnőttképzési intézménybe.

A részvételhez online regisztráció  szükséges.

Forrás: http://nevelestudomany.elte.hu

Előző cikkÚj pályázat a közoktatási intézmények esélyegyenlőségi alapú fejlesztésére
    Következő cikkÚjabb pályázat határideje módosult