Kezdőlap jó példák

Óvodai tudásmegosztás, új tanév, új feladatok – szeptember 23 – án.

Óvodai tudásmegosztás, új tanév, új feladatok – ezzel a címmel várja az érdeklődőket a Nemzeti Pedagógus Kar, Óvodai Tagozat Szakmai műhelybeszélgetésére, 2015. szepteber 23-án, Budapesten, a Párbeszédek Házában. A Modern Iskola is részt vesz a munkában, részletes programot ld. alább.

A TÁMOP-3.1.15-14-2014-0001 „Köznevelési reformok operatív megvalósítása” című kiemelt projekt célja a tudását és módszertani felkészültségét folyamatosan megújítani képes pedagógusok támogatása, innovációs készségük fejlesztése, ennek megfelelően a projekt támogatja a pedagógusok horizontális tudásmegosztását, valamint szakmailag segíti a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) kiépítését.
Ennek keretében az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet szakmai találkozót szervez a Nemzeti Pedagógus Kar Óvodai tagozat tagjai számára. A szakmai műhelyen többek között az új tanév új feladatairól, az óvodapedagógusok lehetőségeiről, tanfelügyeletre való felkészülésről, etikai kódex tervezetről lesz szó.

Helyszín: Budapest, Párbeszéd Háza
Cím: 1085 Budapest, Horánszky u. 20. (földszinti díszterem)
Időpont: 2015. szeptember 23 (szerda)
Tervezett létszám: 80 fő

A szakmai műhely ingyenes, de a korlátozott létszám miatt regisztrációhoz kötött.
Kérjük, részvételi szándékát az alábbi regisztrációs linken jelezze:

“ÓVODAI TUDÁSMEGOSZTÁS – ÚJ TANÉV, ÚJ FELADATOK”
Nemzeti Pedagógus Kar, Óvodai Tagozat Szakmai Műhelye
2015. szeptember 23. – Budapest

PROGRAMTERVEZET

9.30 – 10.00    Regisztráció
Szakmai program
Moderátor: Nagyné Szabó Etelka NPK, Óvodai tagozat elnöke
10.00–11.00    Köszöntő
Feladatok az önértékelés megszervezésében, aktualitások az új óvodai nevelési évben
Paszkoszné Kulcsár Andrea vezető-főtanácsos, Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság
11.00–11.45    A Pedagógiai Oktatási Központok feladatai, az óvodapedagógusok lehetőségei
Herceg Katalin főosztályvezető-helyettes, Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ
11.45–12.30       Etikai kódex tervezete
Járainé dr. Bődi Györgyi  NPK Etikai bizottságának tagja
12.30 – 13.30 Ebéd
13.30-14.30       Felkészülés a tanfelügyeletre
Wölfling Zsuzsanna szakmai szakértő, Oktatási Hivatal
14.30–15.30    Mesterpedagógusi és kutatótanár pilot tapasztalatai
Bandiné Liszt Amália
15.30-16.00      Modern Iskola Magazin és az NPK Óvodai Tagozatának együttműködési lehetőségei
Fülöp Hajnalka, főszerkesztő, Modern Iskola
16.00-16.30      Minőségi óvodáztatás, a rendszer változásai, céljai
Magyar Melinda, Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

Forrás: OFI

Előző cikkMire jó egy szaktanácsadó?
Következő cikkTanulói részvétel az iskolában – szeptember 19-i gyűlés programja