Kezdőlap modern óvoda

Hogyan szeretteti meg az olvasást a Momó Rádió?

A Momó Rádió, Magyarország Legmesésebb online gyerekrádiója- ezzel az elnevezéssel működik  az az egyedülálló kezdeményezés, ami pedagógusok számára is nagyon hasznos lehet. Az alkalmazásban is működő rádió már az érdekes IKT-tartalom mivoltával érdekességként hat, a tanmenethez igazított, sokszínű, válogatott, kereshető mesekínálat pedig tovább fokozza a vonzerejét. Meseolvasó verseny, iskolák-óvodák csatlakozása, pedagógusoknak, szülőknek szóló linkajánló is elérhető. Önnek mi a véleménye?

www.momoradio.hu

A Modern Iskolában már korábban készült interjú a kezdeményezés ötletgazdájával és a Rádió főszerkesztőjével, Krisztinával, most ennek frissítését közöljük. Hisz nemrég volt az Olvasás Világnapja, de a Momó Rádiónál mindig van hírértékű kezdeményezés..

A Momó Rádió napról napra fejlődik. Az elmúlt két évben nagyon sok minden történt velünk.

Alkalmazásban is elérhető a Momó Rádió

A legérdekesebb, és legmodernebb fejlesztés, a Momó Rádió applikációja, ahol a nap 24 órájában Magyar gyerek zenéket hallhatunk. Ez a Google Play áruházból elérhető.

A kezelése egyszerű, kifejezetten kicsi gyerekeknek van kialakítva. Momó manóra kattintva hangos meséket hallgathatunk, a logó a honlapra visz, a borostyánlevél pedig a Momó Rádió Facebook oldalára.

Az óvodák, és az iskolák is remekül tudják használni, csak egy egyszerű hangfal kell hozzá, és egy okostelefon, vagy tablet, amelyen van internet.

momotellejatszas

Műsorrend a Momó Rádióban

A Momó Rádió szorosan együttműködik az óvodákkal is. Ezért van egy óvónő is a tanácsadóink között. A műsorrend, az óvodások napirendjéhez igazodik:

Mese: (klasszikus mesék színészek előadásában) minden nap 01:00, 04:00, 09:00, 13:00, 20:00 órakor. Ráadás pénteken 15:00-tól.

Verselő: (gyerekversek, megzenésített költemények) hétköznap 03:00, 08:40, 17:00 órakor.

Mondóka móka:(gyerekdalok, mondókák gyerekek előadásában) hétköznap 08:00, 16:00 órakor.

Mesejáték: (hangjátékok, hangoskönyvek) hétvégén 16:00, 23:00 órakor.

Fél óra kedvenceinkkel: (gyerekdalokat játszó együttesek, előadók zenei összeállítása) pénteken 18:00 órakor.

Csendesítő: (nyugtató zene 15 percben) minden nap 05:00, 09:30, 11:30, 19:45.

Titi manó kérdez: (ismeretterjesztő műsor 10 percben) hétköznap 00:00, 08:15, 15:40 órakor. (A mondóka móka, és a Titi manó kérdez nyári szünetet tart. Kezdés szeptember 5.-én.)

okostelon

Együttműködés az óvodákkal

Télen pedig azok az óvodák, ahol rendszeresen hallgatják a Momó Rádiót, egy „Momó Rádió bázisóvodája” táblácskát fognak kapni. A jelentkezésről, a Momó Rádió honlapján lehet majd tájékozódni.

Akit érdekel, hogy hogyan működik együtt a Momó Rádió az óvodákkal, itt találhat bővebb információt róla:

Szülőknek, pedagógusoknak is  hasznos

Meg kell még említenem a Momó Rádió felnőtteknek szóló részét is, ahol igyekszünk a szülőknek hasznos információkkal szolgálni. Ilyen például a linkajánló, ahol gyerekneveléssel kapcsolatos, hasznos cikkek vannak, de megtalálhatjuk a Magyarországon működő előadók, bohócok, színházak, bábszínházak, cirkuszok, állatkertek, játszóházak, bűvészek listáját, a honlapjukra mutató linkkel.

Ezek nagyon hasznosak lehetnek az óvodáknak, és iskoláknak is, amikor valamilyen rendezvényt, vagy előadást szeretnének rendezni.

Valamint itt található a kisgyerekes szülőknek egy lista a hasznos oldalakról, melyeket érdemes átböngészni.

oldal

Mesehallgatás a tanórákon

• Sajnos egyre kevesebb szülő mesél otthon a gyerekeinek, ami a tanulmányi eredményeken is meglátszik.
  • Tudjuk, hogy a hallgatott mesék mennyire fontosak a szövegértés fejlesztésében.
  • Ha gyerekek megszeretik a rádiózást, az ott hallgatott mesék által a tanulmányi eredményük is javulhat.
  • A mai gyerekeknek a rádiózás egy olyan érdekes dolog lehet, amihez nincsenek hozzászokva, tehát egy olyan eszköz van a pedagógus kezében, ami nekik újdonság, így szívesebben hallgatják.
  • A Momó Rádióban, kizárólag hagyományos meséket hallgathatnak a gyerekek, színészek és mese szerető emberek előadásában. Ettől bővül a szókincsük, javul a figyelmük, választékosabb lesz a beszédük.
  • Minden vasárnap felkerül a következő heti műsorrend a rádió honlapjára. Így a pedagógusok előre meg tudják tervezni, hogy mely meséket tudják meghallgatni a tanórákon.
  • A házi feladatként otthon meghallgatott mesékről, másnap lehet beszélgetni, vagy egy-egy részletet közösen elolvasni.
  • A tanmenetben meghatározott olvasmányokat is hozzá lehet kötni egy-egy meséhez.
  • A pedagógus javaslatokat tehet a rádiónak, mikor, melyik mese szóljon.
  • A mesékkel színesíteni lehet a tanórákat. Izgalmasabbá válhatnak az olvasmányok.
  • Jutalomként is lehet rádiózni az órák végén.

A Momó Rádió egyik fő célja, hogy divatossá, és érdekessé tegye az olvasást.

Mert minél több gyerek szereti meg az olvasást, annál értékesebb, intelligensebb generáció nő fel.

Ennek a célnak az elérésében szeretne a Momó Rádió segíteni, a következő programmal:

Manó móka  az olvasásért

Meseolvasó verseny

Legvégül pedig hagy említsem meg jelenleg futó, Momó Manó meseolvasó versenyünket, ahol gyerekek, felnőttek, és pedagógusok is felvehetik kedvenc meséjüket okostelefonjukkal, vagy egyéb eszközzel, és elküldhetik a Momó Rádiónak. A verseny feltételeiről, és a nyereményekről itt olvashatnak:

És a fejlesztéseknek ezzel még nincs vége! Nagyon sok terv, és fejlesztés van folyamatban, hogy minél több szülő, gyerek, és pedagógus tudja használni a Momó Rádiót.

Természetesen várjuk ezzel kapcsolatos észrevételeiket, kritikáikat, és ötleteiket, hogy a Momó Rádió, mindenkinek hasznos, és használható rádió legyen.

Várjuk leveleiket:

kriszta@momoradio.hu

Előző cikkElsősegélynyújtás az iskolában – ingyenes segítség
Következő cikkII. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó és Szakmai Képzési Nap 2016. szeptember 30.