Kezdőlap vezetés

Szakmai tanévnyitó konferencia 20 helyszínen

Húsz helyszínen tart szakmai megyei és fővárosi tanévnyitó konferenciát az Oktatási Hivatal 2017. augusztus 24. és szeptember 6. között az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Klebelsberg Központ közreműködésével. A minisztérium részéről többek között dr. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár, dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár, illetve Sipos Imre miniszteri biztos ad tájékoztatást a köznevelési rendszer fejlesztési irányairól és az új tanév feladatairól, a pedagógusbér-emelés szeptemberben életbe lépő újabb üteméről, az iskolafejlesztésekről, az ingyenes gyermekétkeztetésről és tankönyvellátásról, az államilag támogatott nyelvvizsgáról, valamint más, az oktatást, a gyermekek, szülők és pedagógusok életét érintő előrelépésekről.

fotó:pixabay.com

Az Oktatási Hivatal új tanévet érintő feladatairól dr. Gloviczki Zoltán elnök, Brassói Sándor elnökhelyettes, illetve Merklné Kálvin Mária főosztályvezető tart előadást; a Klebelsberg Központ idei tanévre tervezett legfontosabb feladatait és fejlesztéseit pedig Solti Péter elnök, Hajnal Gabriella, illetve Kotán Attila elnökhelyettes mutatja be. A konferenciasorozat résztvevői az Oktatási Hivatal adott megyében működő Pedagógiai Oktatási Központjának (POK) az új tanévre tervezett szakmai programjait is megismerhetik. A szakmai tanévnyitó konferenciasorozat első állomása Kaposváron lesz, majd Pécsett, Székesfehérváron, Nyíregyházán, Győrben, Egerben, Budapesten, Szegeden, Szolnokon, Békéscsabán, Miskolcon, Zalaegerszegen, Debrecenben és Salgótarjánban.

A szakmai tanévnyitó konferenciák részletes programja az ITT érhető el.

Előző cikkeTwinning Szeminárium Grúziában
Következő cikkA tanulás alapvető megújítására van szükség – interjú Csapó Benővel