Kezdőlap jó példák

Oktatókat és mentort keres a Kódklub

Gyermekotthonokban segítenek hátrányos helyzetű fiatalok helyzetének javításán a legkorszerűbb kódolási ismeretek átadásával a Kódklub munkatársai. Munkájukat és az ahhoz való kapcsolódási lehetőségeket érdemes megismerni, egyedülálló lehetőség.

Forrás_Kódklub

Legyél az oktatónk vagy mentorkodj nálunk!

Oktatóink és önkéntes szakmai mentoraink az egyik legfontosabb láncszemei a KódKlub projektnek. Ők azok, akik segítenek bennünket abban, hogy a megálmodott céljainkat elérjük, és akikkel valóra váltjuk a terveinket. Minden óra, energia és szenvedély, amit adsz alapítványunknak, a küldetésünket segíti, hogy minél több hátrányos helyzetű fiatallal ismertessük meg a technológia világát, és támogassuk ezzel a jövőbeni lehetőségeiket.

Miért dolgozz velünk a KódKlubban?

Mert a KódKlubbal ott segítünk, ahol a legnagyobb szükség van rá, és ahol a legnagyobb hatást tudjuk elérni: aktívan részt veszünk a hátrányos helyzetű fiatalok továbbtanulási és elhelyezkedési esélyeinek javításában. A foglalkozásokon való munkáddal nemcsak a hazai számítástechnikai oktatás segítésének és támogatásának élére állsz, de gyerekeket inspirálhatsz, bátoríthatsz később mérnöki, fejlesztői tanulmányokra való jelentkezéshez és az ilyen irányú karrierpályán való elinduláshoz.

Hogyan működnek a Kódklub foglalkozások?

A foglalkozásokat 10 héten keresztül, heti 1×90 percben tartjuk a kijelölt gyermekotthonokban

Kezdő illetve haladó kurzusaink vannak, Scratch-re illetve AppInventorra építve

A foglalkozások résztvevői a gyermekotthonban élő gyerekek, a vezető oktató és a tech mentorok

Az oktató és a tech mentorok célja az alkotó munka támogatása, a gyermekek inspirációja

Fontos, hogy a gyerekek olyan hús-vér fejlesztőkkel, szakemberekkel találkozzanak, akik a személyes élettörténeteiket bemutatva elmesélik nekik, hogy hogyan kerültek erre a területre és miért szeretnek itt dolgozni. Ezért a KódKlubban törekszünk a tech cégekkel való szakmai együttműködésre, hogy megismertessük a gyerekeket a technológia világával, munkalehetőségekkel.

Ha ezeket te is fontosnak tartod és szívesen dolgoznál velünk gyerekeket inspirálva, csatlakozz hozzánk!

♥ Mit kapsz érte cserébe?

A fiataloktól végtelen mennyiségű mosolyt és lelkesedést, szakértelmed segítségével pedig pozitív hatást érhetsz el, amely megváltoztatja a résztvevők jövőjét. Illetve egy olyan módszertant ismersz meg, amelyen keresztül több száz gyermekhez jutunk el élményalapú pedagógiával.

Oktatók esetében megbecsült fizetést, óradíjas alapon

Aktív részvétel Magyarország egyik legnívósabb tech oktatási projektjében

Csatlakozás egy lelkes, közel 400 főből álló tech önkéntes csapathoz

Motiváló környezet, amely teret ad az új ötleteknek egy olyan csapattal, akik szívből-lélekből dolgoznak a projekten

Mire van szükséged?

Egy csipetnyi szabadidőre és nagy adag lelkesedésre, a többiben mi segítünk és támogatunk.

Ami elengedhetetlen az az oktatáshoz vagy a mentorkodáshoz

Fontosnak tartod a KódKlub misszióját, velünk együtt hiszel a küldetésben

Előnyt jelent, ha valamelyik informatikát oktató felsőoktatási intézményben tanulsz, vagy tanultál

Részt veszel az alapítvány által nyújtott módszertani tréningen

Szeretsz gyerekekkel foglalkozni

Jól bánsz az idővel és remekül kommunikálsz

Nagy adag lelkesedéssel rendelkezel, na és persze humorérzékkel

Jártasság valamilyen programozási nyelvben előnyt jelent

Rendelkezel oktatói tapasztalattal matek vagy informatika területén – mentorok esetében ez nem feltétel

Ismered a Scartch-et – mentorok esetében nem feltétel

Előny, ha használtad már az AppInventort

Oktatóként a következőkben számítunk rád

A tantermi foglalkozások vezetése proaktív hozzáállással

Az önkéntes mentorokkal való együttműködés és egymás munkájának támogatása

Tudás – és tapasztalat megosztás az alapítványi módszertanon és tananyagon keresztül

Energikus és lelkes légkör fenntartása a foglalkozás alatt, hogy amennyire csak lehetséges jó hangulatú és élmény alapú tanulásban részesüljenek a fiatalok

A helyszíni berendezések, felszerelések kezelése, előkészítésében való részvétel

Önkéntes mentorként a következőkben számítunk rád

A foglalkozások segítése, támogatása proaktív hozzáállással az oktató instrukciói alapján

Energikus és lelkes légkör fenntartása a foglalkozás alatt, hogy amennyire csak lehetséges, jó hangulatú és élmény alapú tanulásban részesüljenek a gyerekek

Mennyi időbe kerül ez Neked?

3 órás online felkészülés minden oktató és mentor számára egy online tréning anyagon keresztül

Oktatóként egy egésznapos budapesti, ingyenes tréningen való részvétel

Hetente 1,5 óra a foglalkozásokon való részvétel, plusz utazás – cserébe életeket tudsz más irányba terelni

Mikor kezdünk?

Szeptember közepe felé 10 héten keresztül. A tanfolyamok hetente egyszer, 90 percen át tartanak. A nap megegyezés függvénye.

Helyszínek

Monor

Fonyód

Eger

Érd

Győr

Székesfehérvár

Szeged

Szekszárd

Sopron

Érdekel a lehetőség?

Kérünk küldd el jelentkezésedet az alábbi form kitöltésével és hamarosan felvesszük Veled a kapcsolatot!

A jelentkezéseket szeptember 8., péntekig várjuk.

Helyszínenként limitált az oktatók és az önkéntes mentorok száma, akikkel együtt tudunk dolgozni, ezért ne hezitálj sokat, jelentkezz még ma! 🙂

Jelentkezz csapatunkhoz!

Minden gyerekben ott lakik az aktív, kíváncsi, kritikus és kreatív lény. Támogasd őket abban, hogy merjenek kiteljesdni!”

Forrás: http://kodklub.org/legyel-az-oktatonk-vagy-mentorkodj-nalunk/

Előző cikkSzakképzés: fejleszti az infrastruktúrát az NGM
Következő cikkPedagógusokat is várnak párbeszédre a IX. Nemzetközi Médiakonferenciára