Kezdőlap Digitális eszközök

Digitális Tér 2019: fókuszban a digitális tanári életutak

A most szombaton megrendezésre kerülő, 2012-ben elindult konferencia idei évi témája a digitális tanári életutak. Cikkünkben a szervezők foglalják össze a legfontosabb tudnivalókat a rendezvényről.

Amikor 2012-ben elindítottuk a konferenciasorozatunkat, azt a feladatot vállaltuk, hogy segítsük a felnövekvő „digitális” nemzedék megismerését és megértését, és ezzel katalizáljuk a pedagógusszerep változását. Nagy öröm számunkra, hogy az azóta eltelt években mennyi inspiráló programmal, izgalmas alkotó folyamattal találkozhattunk, sőt: számos innovatív műhely indulását is üdvözölhettük. Idei konferenciánkon épp ezért magát az alkotót állítjuk középpontba: arra vagyunk kíváncsiak, hogy milyen motivációval indultak, milyen fejlődésen mentek át, milyen nehézségekkel küzdenek és milyen sikereket élnek meg a digitális térben alkotó szakemberek, pedagógusok.

Idei konferenciánkat így a Digitális Tanári Életutak köré szervezzük: szeretettel hívjuk mindazokat, akik a digitális térben végzett tanári tevékenységükről mesélnének vagy ilyen életutakat ismernének meg.

Kép: Digitális Pedagógus Konferencia, facebook oldal

A 2019. november 30-án megrendezésre kerülő konferencián az alábbi (és hasonló) kérdésekre keresünk választ:

• Milyen inspirációk és milyen kihívások motiválnak a változásra?
  • Hogyan lehetséges a digitális térben hatékony tanárrá válni és hosszú távon is annak maradni?
  • Milyen tanulságokkal szolgálnak a kezdeti lépések, az első tapasztalatok?
  • Milyen vízióval, milyen jövőképpel tekinthetünk ma a digitális tér kihívásaira?
  • Mit üzennek, mit javasolnak a mesélők az első lépések megtételéhez?
A konferencián számítunk azokra a pedagógusokra és szakemberekre, akik szeretnék megosztani a résztvevőkkel a saját szakmai történetüket, digitális tanári életútjukat és kapcsolódó jó gyakorlataikat

A részletes program itt érhető el: http://digitalispedagogus.hu/program-3/

A konferencia facebook oldala: https://www.facebook.com/digitalispedagogus/

A Modern Iskolában is olvashat hamarosan még többet az eseményről!

Előző cikkMagyarország legnépszerűbb pénzügyi kvízjátéka a PÉNZ7-re és a PISA mérésre is segít felkészülni
Következő cikkV. Innovatív Pedagógus Konferencia: alkotópedagógiai műhelykonferencia Szegeden!