Kezdőlap Digitális eszközök

Élményszerű tartalmak 3D-ben: Corinth

A Magyarból Jeles 2.0 műhelykonferencia résztvevői a Teachmeet keretein belül rövid betekintést nyerhettek a Corinth applikáció rejtelmeibe. A nagy érdeklődésre való tekintettel íme egy részletes beszámoló az alkalmazásról.

A Corinth egy oktatást és tanulást támogató szoftver. Ötvözi a diákok által kedvelt technológiákat olyan eszközökkel, melyeket a tanárok nap mint nap használnak. Az applikációban található mintegy 1500 modell segít, hogy élményszerű óravázlatokat és prezentációkat készíthessünk. Csak pár kattintás, a szerzői jog megsértésétől való aggodalom nélkül!

A Corinth használható azokon a hardware-eken, melyeket az iskolák manapság használnak, pl. asztali számítógép, tabletek, érintő panelek, interaktív táblák, online vagy offline is.

Mi a Corinth fejlesztőcsapatának célja? Egy olyan alkalmazást szerettek volna készíteni, mellyel diákként ők is szívesen tanultak volna. Hiszen akkor tanulunk, ha motiváltak és érdeklődőek vagyunk.

Olyan vizuális tanulási eszközről beszélünk, mely segíti a nehezen elképzelhető fogalmak elsajátítását is, hogy lássuk a diákokon a megvilágosodás pillanatát 😊

Mit tartalmaz az alkalmazás?

• 3D modellek
Fotó: Corinth
  • mikroszkópikus deep zoom képek
  • interaktív videók
  • az egyes elemek része cimkézve
Fotó: Corinth
  • kiterjesztett valóság: fénykép és videó készítése
  • MS Office kiegészítővel az egyes modellek beintegrálhatók a prezentációinkba
Fotó: Corinth

Hogyan lehet ezt elképzelni a tanítási gyakorlatban? Íme egy kis ízelítő videó.

Az eddigi tapasztalatok alapján milyen hatással van a bevezetése az iskolában?

• javuló teszteredmények
  • jobban megmaradnak az elsajátított ismeretek
  • mélyebb megértés
  • javuló kommunikáció

Következő cikkünkben az alkalmazást használó gyakorló pedagógusok számolnak be tapasztalataikról.

Előző cikkÜnnepeljük meg a fényt!
Következő cikkÖtletek a Magyar Kórusok Napjára – nem csak énekkarosoknak