Kezdőlap heti kitekintő

Hasznos tippek szülőknek a digitális otthontanulás idejére

Az elkövetkező napok, hetek nem csak a pedagógusokat állítják új helyzetek, kihívások elé, hanem a szülőket is. Próbáljuk az egyensúlyt megtalálni a képernyőidő, a tanulás és az egyéb feladatok közt. Milyen egyéb feladatokat tudunk adni otthon a diákoknak, mit játsszunk a legkisebbekkel?

Hogyan tervezzünk meg otthon egy hetet?

• hagyjunk időt az étkezésekre, fizikai tevekénységekre, olvasásra, takarításra, képernyőmentes időre
    • vonjunk be a gyerekeket a tevékenységek megtervezésébe, együtt döntsük el melyik területekre fogunk fókuszálni
    • legyen ez az időszak a felfedezés és a relfexió időszaka, és ne feledkezzünk meg az alapvető készségek fejlesztéséről sem
    • az osztállyal, barátokkal tartsuk online a kapcsolatot
    • reggeli rutintevékenységek, étkezések és otthoni feladatok beosztása
    • vezessünk tanulási naplót: mit, mikor kell csinálni, milyen határidővel, mit készítettem már el és mit tanultam közben?
    • melyik iskolai tevékenység kíván ’élő’ online jelentétet és melyik nem? Rangsoroljunk!
    • 1-2 óra mozgást iktassunk be

Napirend kialakítása

Mint ahogyan már korábbi cikkünkben is kihangsúlyoztuk, fontos hogy a diákok is tisztában legyenek azzal, hogy most nem szünet van. Az otthontanulás nagy felelősséggel jár és érdemes egy rutinra beállni, amint az intézmények is kialakítják a digitális munkarend alapelveit. Itt találunk egy hasznos módosítható napirend-mintát.

Készítette: Kovács Katinka

Virtuális múzeumtúrák

12 híres múzeum is virtuális túrákat ajánl, mint például:

• British Museum
    • Musée d’Orsay
    • Uffizi Galéria

Még több múzeum elérhetőségekkel itt.

Tevékenységek, melyekhez nem kell a képernyő előtt ülni

A MI kedvenc tippei:

• báb készítése egy régi zokniból
      • írjunk listát, melyik szobában milyen elektronikai eszközök találhatóak. Hogyan tudnánk csökkenteni a fogyasztást?
      • készítsünk otthoni társasjátékot
      • olvassunk hangosan valamelyik családtagunknak
      • írjunk egy dalt vagy rappeljünk a kedvenc tantárgyunkról
      • rajzoljunk térképet a lakóhelyünkről emlékezetből vagy Google Maps segítségével
    Kép: @HeyPobble

Mozogjunk! Fitness monopoly vagy bingo a család minden tagjának 😊

Kép: Rob Pohlner

A legkisebbeknek:

• nyomtatható társasjátékok otthonra
    Hétvári Andrea
    Vector flat style illustration of kids pirate board game template. For print. Square composition. White background.
    • tavaszi zenés mesevideó
      Mese a szerző – Hétvári Andrea – előadásában
      Zene:  Maródi Tímea – Vidám Manók Együttes
      Rajzok: Baracsi Gabi

Források:

Hey Pobble Twitter oldala https://twitter.com/HeyPobble

Előző cikkA Videotanár ingyenes tananyagokkal segíti a diákokat a koronavírus idején
    Következő cikkHogyan kommunikáljuk a gyerekeknek a járványt?