Kezdőlap Digitális eszközök

Ünnepeljük a március 15-ét online interaktív játékokkal otthonról!

Március 15. az 1848/49-es forradalom és szabadságharc ünnepe. Ebből az alkalomból készített Tasnádi Klaudia, a Mikolai Gellért Sándor Általános Iskola tanítónője néhány ünnepi, de mégis szórakoztató, interaktív online játékot segítve a most otthon ünneplő családokat. Óvodásoktól kezdve, az 5-6. osztályosokig minden játszani vágyó találhat magának érdekes digitális játékot.

Kezdjük egy kis előzetes tudásfelméréssel! Az eredményeket a héten közzétesszük Facebook oldalunkon.

Március 15-i dallamok

Aki szereti a március 15-i dalokat, nem hagyhatja ki a learningApps-es dallam felismerő játékot. Tíz híres-neves dallam csendül föl, melyet fel kell ismerni.

Szép zászlónk

A kicsik, de ha jól sejtem, a nagyok kedvence is az Üss a vakondra! játék. Egy kis zászlókeresőre hívjuk a gyermekeket, melyet Hétvári Andrea költőnő, a Rímtündér facebook oldal vezetőjének, Szép zászlónk című verse ihletett:

Párosító

Párosító játék a forradalom jelképeivel, mely nyomtatható formában is elérhető.

Nyomtatható verzióban:

Kép: Tasnádi Klaudia

Kokárda és Petőfi

A kokárda magyarországi megjelenése Petőfi Sándor nevéhez fűződik. Mint ahogy neve is mutatja, egy szalagrózsa vagy szalagcsillag, melyet a forradalom kezdetének estéjén a szív felőli oldalon viseltek kabátjukon az ifjak.

A forradalom helyszínei

Ismered a forradalom összes helyszínét? Próbáld ki!

Március 15-i szókereső

Petőfi 12 pontja ihlette szókereső, melyben a forradalomhoz kapcsolódó 12 szó rejlik.

A cikket összeállította: Tasnádi Klaudia, Mikola (Szatmár megye) Partium

Tasnádi Klaudia Játéktárka oldala itt érhető el:  https://www.facebook.com/jatektarka

Tördelés: Tóth Éva főszerkesztő

Előző cikkBeporzók hava – interaktív játékokkal