Játékosítás és MS integráció: mi mindenre használható még a Genially?

Rövid cikksorozatunkban olvashattak már egy interjút a magyar Genially nagykövettel, Novák Károllyal, aki egy szuper támogató közösséget épített ki a programot használó pedagógusok körében. Múlt héten megnéztük az alkalmazás alapvető funkcióit, a sorozat mai, utolsó részében pedig az egyéb lehetőségeit tárjuk fel Olvasóink előtt.

Játékosítás és a Genially

Miért pont a játékosítás?

• fikcionális környezet
    • a játék olyan, mint egy mágnes: a játék élménye és a lehetséges jutalom reményében a játékos minél jobban együtt él a kihívással
    • nem a digitális kor terméke: már analóg formában is létezett, a technológiai lehetőségek elősegítik ezen stratégia kivitelezését
    • célunk vele az osztályteremben: a bonyolul fogalmak játékos megértése, a diákok készségfejlesztése, bizonyos viselkedési formák/tettek/eredmény jutalmazása
    • a játékoknak köszönhetően a diákok nem csak a saját képességeiket tudják próbára tenni, kapcsoaltokat is építenek és önálló döntéseket hoznak
    • ideális esetben a játékosítás nem más, mint egy teljes keretrendszer megalkotása (nem csak egyetlen játéké): jutalommal, visszajelzéssel, szintekkel, és egy kis tanulók közti versengéssel
    • a tanuló önálló, független döntéseket hozhat: megválasztja a karakterét, a játék környezetét
    • a pontrendszernek köszönhetően a tanuló figyelemmel követheti a saját fejlődését

Webinárium magyar nyelven a témáról:

Genially integráció MS applikációkba
    1. Genially beágyazása MS Word-be

Ez az új funckió nemrég érhető el MS 365 felhasználói fiókkal rendelkező userek számára. A Genially-ba tudunk a már létező Mircosoft 365 fiókunkkal regisztrálni. A Word dokumentunkba ezután csak be kell másolni az elkészült Genially linket.

2. Genially és a MS Teams

A Genially megosztásakor az Egyéb lehetőségre kattinva a Microsoft Teams opciót választva lehetőségünk van az elkészült munkánkat egy csatornában megosztani vagy éppen feladatként kiadni. Így azonnal és biztonságosan tudunk a csapatunkkal kommunikálni.

3. Genially és OneNote

Egyszerűen másoljuk bele a Genially linkjét a OneNote jegyzetfüzetünkbe és nyomjunk egy Entert!  Így sokkal könnyebben tudjuk rendszerezni és megosztani a tartalmainkat egy csoporton belül.

4. Powerpoint importálása és átalakítása Genially-ban

Szeretnénk a már meglévő Powertpoint bemutatónkból interaktív tartalmat készíteni? A Pro, Master vagy Team előfizetés lehetővé teszi a Powerpoint importálását és szerkesztését Geniallyban, így a statikus tartalmunkat pár kattintással interaktív, dinamikus anyaggá tudjuk alakítani.

Források:

Előző cikkPapírszínház az oktatásban