Országos szövegértési verseny indul a kiskunhalasi Bibó Gimnázium szervezésében

Dr. Szabó Miklós országos szövegértési versenyt hirdet Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, 7-8. osztályos általános iskolásoknak, jelentkezni lehet január 17-ig.

A verseny meghirdetője:
    a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium (6400 Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.).

A verseny célja:
    a Nemzeti alaptanterv célkitűzései közül erősíteni az anyanyelvi, az idegen nyelvi, a digitális tudást, az önálló tanulást, a kezdeményezőképességet, a szociális és az esztétikai tudatosságot; a felelősen dönteni tudás képességével felkészíteni  a felnőtt lét szerepeire.

A verseny kategóriái korcsoportok szerint: 7–8. évfolyam (egy kategória)

A jelentkezés és a részvétel feltételei: a www.bibo-halas.hu és a www.vhildi.hu honlapon

A versenyen való részvétel kizáró oka: a versenyszabályzat be nem tartása.

A verseny témája, ismeretanyaga, felkészüléshez felhasználható irodalom:
    Petőfi Sándor  tevékenysége (a versenyfeladatok megoldásához az életmű ismerete nem szükséges) és a médiában 2014 januárjában a Petőfi Sándorról szóló A mi Sándorunk című cikk (http://www.baon.hu/a-mi-sandorunk-532668).

A nevezés módja, határideje:
    Az iskola küldi el a nevezést 2014. január 17-ig a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium honlapján (http://www.bibo-halas.hu/oldalnavigacio/versenyek-versenyeredmenyek.html) és a verseny oldalán (http://www.vhildi.hu/szoevegertesi-verseny/szoevegertesi-verseny/) is közzétett online  jelentkezési lapon. A szervező a jelentkezés elfogadásáról e-mailt küld.

Nevezési díj: nincs.

Fordulók

Iskolai forduló:
    1. a szervező iskola által küldött írásbeli feladatsor a kijelölt témában;
    2014. január 22-én (szerdán) 14 órától 14 óra 45 percig.

Döntő:
    1. hangzó szöveghez kapcsolódó írásbeli feladatsor,
    2. szövegalapú írásbeli feladatok,
    3. szövegolvasás és -elmondás;
    2014. március 22-én (szombaton) 9 órától.

Helyszín:
    Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium
    6400 Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.

A továbbjutás feltétele, módja az egyes fordulókból:
    Az első fordulóból – a szervező iskola címére beküldött, legalább 60%-os,  felüljavított dolgozatok alapján – a legjobb harminc versenyző kerül döntőbe.

Az eredmények közzétételének módja

Az első fordulóban:
    a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium értesíti a nevező iskolát.

A döntőben:
    www.bibo-halas.hu és a www.vhildi.hu honlapon.

A verseny médiában való megjelenéséről a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium és a Magyar Lapkiadók Egyesülete gondoskodik. A szakmai megjelenést az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszéke biztosítja.

Díjazás:
    A döntő I–III. helyezettjének díja: oklevél és tárgyjutalom; a 4–30. helyen végzetteké emléklap és jutalom.
    Négy különdíj: egy a legjobb bibós versenyzőnek, három a versenyrészek első helyezettjének.

A szervezők elérhetősége:

Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, 6400 Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.
    +36-77/422-760
    bibo.halas@gmail.com

Veszelszkiné Huszárik Ildikó
    vhildi@gmail.com