Konferencia a pedagógia aktuális kérdéseiről

A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar Tanárképző Intézete Hatékonyság és koherencia a pedagógiában, gyógypedagógiában és tanárképzésben címmel egynapos online nemzetközi tudományos konferenciát rendez február 3-án.

Forrás: Pixabay

Másfél évtizede rendezi meg évről-évre a Miskolci Egyetem Bölcsészet és Természettudományi Kar Tanárképző Intézete a Taní-tani konferenciákat: 2008-tól, egy év (a pandémia okozta krízishelyzet miatti) kényszerszünettől eltekintve, minden évben megrendezésre kerül a 100-150 főt mozgósító, országosan elismert rendezvény. A hagyományoknak megfelelően ezúttal is február első hetében szervezik meg Hatékonyság és koherencia a pedagógiában, gyógypedagógiában és tanárképzésben címmel.

Joggal remélhetjük tehát, hogy ezúttal is színes tartalommal bíró, sokrétű előadásokat hallgathatnak az érdeklődők, melyek egyaránt teret engednek a friss kutatási eredmények megismerésének és a szakmai feltöltődésnek.

Az immár 14. alkalommal megrendezendő egynapos – online formában megvalósuló – tudományos eszmecserét a pedagógia, gyógypedagógia, a tanárképzés (diszciplináris képzés), a művészeti nevelés és a köznevelés aktuális kérdéseiről, friss kutatásairól kívánjuk lefolytatni a fenti témában. A konferencia nyelve magyar és angol. A konferencián 15 szekcióban, 137 előadó mutatja be a munkáját, köztük ghánai, mianmari, ukrán, román és szlovák szakemberek. Az előadások várhatóan tanulmánykötetben is napvilágot látnak majd.

A KONFERENCIA IDŐPONTJA:

1. február 3. (péntek) 10:00-16:00

A konferenciához a Microsoft Teams online felületen lehet csatlakozni

Csatlakozási link: itt

9:00-9:40 Online bejelentkezések, regisztráció

9:45 – 10:00 A konferencia megnyitója

Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar dékánjának köszöntő beszéde

10:00 – 11:00 Plenáris előadás

Prof. Dr. Halász Gábor könyvének bemutatása kapcsán diskurzus az oktatásról

Moderátor: Dr. habil. K. Nagy Emese, ME-BTK Tanárképző Intézet, intézetigazgató és Dr. Simon Zolán, ME-BTK Tanárképző Intézet, egyetemi adjunktus

11:00-11:15 Technikai szünet, átlépés a kiválasztott szekciókba

11:15-15:30 Szekcióelőadások