Kezdőlap jó példák

10 tanács kezdő tanároknak – Az Edutopia olvasói szerint. És Ön mit gondol?

"Milyen tanácsokat és bátorításokat adnának a pályakezdő pedagógusnak?" - erről kérdezte a tanárokat az Edutopia.org portál nemrég. A válaszok elsöprő erejűek és nagyon mutatósak..Önnek melyik a kedvence? Vagy van egy újabb?

„Milyen tanácsokat és bátorításokat adnának a pályakezdő pedagógusnak?” –  erről kérdezte a tanárokat az Edutopia.org portál nemrég.

A válaszok elsöprőek voltak. Hogy megőrizzék ezeket a nagyszerű bejegyzéseket, hozzászólásokat, közzétettek párat a kedvenceik közül. A szerkesztő: Danielle Sigmon, középiskolai angoltanár, aki az Edutopia.org oldal közösségi média  koordinátoraként dolgozik jelenleg.

1.

elsopontfrisstanaroknak

2.

2pontfrisstanaroknak

3.

3pontfrisstanaroknak

4.4pontfrisstanaroknak

5.

5pontfrisstanaroknak

6.6pontfrisstanaroknak

7.

7pontfrisstanaroknak

8.

8pontfrisstanaroknak

9.
9pontfrisstanaroknak

10.

10pontfrisstanaroknakÉs a szöveg- más formátumban:

1″.Légy türelmes magaddal. Jó tanárrá válni sok időbe telik.

2.Fogadd el, ha hibázol. A hibáidat ismerd el, tanulj belőlük, és lépj tovább!

3.Szerezz egy pár kényelmes, minőségi cipőt

4. Vedd fel a kapcsolatot a legjobb tanárokkal és találd meg a legjobb forrásokat, online és a valós életben is.

5.Légy önmagad!

6.Olyan nincs, hogy tökéletes óravázlat. Folyamatosan fejlesztened kell, ahogy önmagadat és a diákjaidat is.

7.Foglalkozz a jelennel.

8.Vedd észre, hogy lehet, hogy pont annak a gyereknek van legjobban szüksége rád, akivel a legnehezebb dolgod van.

9.Írj naplót, hogy később, tapasztalt tanárként nevethess rajta!

10. Ha tudtam volna korábban, hogy ilyen mesés érzés tiniknek segíteni, már korábban megtettem volna..”

Most mi is kíváncsiak vagyunk a véleményére, melyik tanácsot adná a tanároknak? Legyenek pályakezdők vagy nem annyira azok..Melyik a kedvenc?

A fordító és képszerkesztő bemutatkozása

Az angol nyelvű rajzot  is sokan megosztották, mikor Mészáros Zsuzska tanár és építész olvasónk önkéntes munkával elkészítette a magyar nyelvű szöveggel is a grafikát. Köszönjük a profi képszerkesztést a gyakorló tanárnak és a http://designped.com/ oldal szerkesztőjének!

Zsuzska korábbi cikke:

10 lépés a boldogság felé – már magyarul is

Előző cikkKészülnek az újgenerációs tankönyvek – digitális tananyagokkal együtt
Következő cikkTananyag-tervezést segítő dokumentum fizika -oktatáshoz – személyes jó gyakorlat