Kezdőlap jó példák

Zaklatások az iskolában – mit tehet a pedagógus?

Az iskolai zaklatásról, annak online megjelenéséről is szól a vous.hu-n megjelent interjú, amiben dr. Jármi Éva pszichológus segít megvilágítani a jelenséget, és nyújt praktikus segítséget, segíti a megfelelő hozzáállást. "Gonoszkodó pletykák, vécébe nyomott fejek, az internetre bosszúból feltett intim fotók – az általános és középiskolás diákok legalább tizede esik áldozatul valamilyen formában a kortársak bántalmazásának. A bullyingnak is nevezett jelenségről dr. Jármi Éva pszichológussal beszélgettünk."

A zaklatás elleni norma kialakítása, a KIVA program, a tanár és szülő szerepei – Néhány fontos gondolat a cikkből:

“Ha nincs más, ami összetartsa a közösséget, a bántalmazás ragasztóként működik.

Hirdetés

A bántalmazás olyan csoportokban tud fennmaradni és tartósan előfordulni, ahol nincs elég tisztelet,bizalom és elfogadás.”

Megismerhető a hazánkban is elinduló,  finnországi,  zaklatás elleni program, megismerhető a KIVA alapkoncepciója és az, hogy milyen kulcselemekre épül.

Megtudhatjuk, hogyan segíthetnek az áldozatnak az osztálytársak, a pedagógus és a szülők? És az is, hogy hogyan nem..!

Szóba kerülnek az interneten történő bántalmazásos esetek. Milyen aktuális online trendek vannak most e témában?

Vous.hu, fotó: Kerepecky Anna

Vous.hu, fotó: Kerepecky Anna

„Bárkiből lehet áldozat, ha másnak látják a többiek” – interjú Jármi Éva pszichológussal  – ezzel a címmel jelent meg egy interjú, amiben Zsély Anna kérdezi az ELTE Pedagógiai és Pszichológia Karán adjunktusként dolgozó szakembert.

A cikk folytatása  eredetileg itt olvasható,a vous.hu honlapon.

 

 Köszönjük a vous.hu szerkesztőség engedélyét a cikk átvételéhez.