Kezdőlap vezetés

Itt a 2017/2018. tanév rendje – ki lehet tűzni is

Az Ó, IÓ, CIÓ mintájára hamarosan kezdhetjük a S, ÉS, DÉS - TANÉVKEZDÉS - betűit írni, persze csak gondolatban. Vagy már ezen túl vannak? Mindenképpen hasznos lehet a tervezéshez egy kronológiai útmutató, amit a tanév rendjeként ismerünk. Ezt tesszük most közzé, többféle formában is, a sielok.hu oldal közreműködésével gazdagítva a dokumentumokat. Sok sikert a készülődéshez, tervezgetéshez!

Forrás: sielok.hu

A Magyar Közlöny 90. számában 2017. júniusában már  megjelent a 2017/2018. tanév rendjéről szóló 14/2017. (VI. 14.) EMMI rendelet.Ennek részletes szövegét ITT lehet elolvasni, a vizsgák, mérések és egyéb dátumok pontos felsorolásával.

Tehát a lényeg:

Tanítási év:

Első tanítási nap:2017. szeptember 1. (péntek)

Utolsó tanítási nap: 2018. június 15. (péntek)

A  tanítási napok száma – ha e  rendelet másképp nem rendelkezik – száznyolcvan nap. A  nappali oktatás munkarendje szerint működő szakgimnáziumban százhetvennyolc, gimnáziumban, szakközépiskolában és szakiskolában százhetvenkilenc nap a  tanítási napok száma.

Tanítási szünet a tanítási évben:

Az őszi szünet 2017. október 30-tól 2017. november 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. október 27. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2017. november 6. (hétfő).

téli szünet 2017. december 27-től 2018. január 2-ig tart.        A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. december 22. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. január 3. (szerda).

tavaszi szünet 2018. március 29-től 2018. április 3-ig tart.      A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. március 28. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2018. április 4. (szerda).

A rendelet alapján  a sielok.hu oldal munkatársai elkészítétték a tanév rendjét áttekinthető,  grafikus formában is. Engedélyt kaptunk a forrás feltüntetésével a naptár bemutatására, köszönjük.  Ezt érdemes megnézni, felhasználni, innen lehet elérni:

További jó készülődést kívánunk a tanévre, sok sikert, erőt, egészséget, a céljaik, elképzeléseik elérését! Maradjanak velünk!

Moderniskola.hu