„Nyelvtanulók százezrei lesznek kénytelenek befejezni a tanulást”

A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete (NYESZE) közleményben hívja fel a figyelmet, hogy a szakképzési támogatásról szóló törvényjavaslat szerint 2012 januárjától a munkáltatóknak nem lesz módjuk a kötelezően fizetendő szakképzési hozzájárulás bizonyos százalékát munkavállalóik nyelvi (vagy egyéb) képzésére fordítani, így nyelvtanulók százezrei lesznek kénytelenek befejezni a tanulást.

A válsággal amúgy is küszködő cégek így várhatóan nagy számban felhagynak majd azzal a több éve tartó gyakorlattal, hogy dolgozóik számára (nyelvi) képzéseket szervezzenek – írták. A kormány sem Nyelviskolák Szakmai Egyesületével, sem a felnőttképzésben illetékes egyéb szervezetekkel nem egyeztetett az új szakképzési törvény előkészítésekor – áll az egyesület közleményében. A NYESZE attól tart, hogy a jogszabály elfogadása esetén nyelvtanulók százezrei lesznek kénytelenek befejezni a tanulást, nyelvtanárok ezrei maradnak majd munka nélkül, és a munkavállalók álláskeresési lehetőségei is tovább szűkülnek a nyelvismeret hiánya miatt. Az egyesület a javaslat tárgyalásának elnapolására és egyeztetésekre szólítja fel a kabinetet.
    MTI

Előző cikkSzexuális zaklatás
    Következő cikk„Biológiai és társas viharok a kamaszkorban”