Kezdőlap osztályfőnök

Szexuális zaklatás

Az Egyesült Államokban készült friss felmérés szerint, a megkérdezett 7-12 éves fiatalok 48 %- a volt már szexuális zaklatás áldozata.
Zaklatásnak nem csak a kisiskolások esnek áldozatul, hanem a fiatalok egész tanulmányi idejük alatt küzdenek ezzel a jelenséggel.

A megfélemlítés, a kigúnyolás a kellemetlenkedés számos formában megtörténik: személyesen, SMS-ben, e-mailben és az elektronikus kommunikáció adta lehetőségek egyéb formáival is szívesen élnek a zaklatók.
A megkérdezett áldozatok közel a harmada arról számol be, hogy egészségük és tanulmányi eredményük is romlott a zaklatások, megfélemlítések eredménye képen.

A 7 és 12 éves korosztályból 1002 lányt és 963 fiút kérdeztek meg a témában. A lányok 56%-a, a fiúknak a 40%-a beszélt olyan eseményről ami szexuális zaklatásnak minősül. Ezeknek a gyerekeknek, a fele nem tett semmit a történtek után, többiek ugyan szóltak róla barátaiknak, szülőknek vagy tanároknak, de csak 9%-uk számolt be arról, hogy jelzésüknek következménye is lett.

forrás és további részletek:www.huffingtonpost.com

Előző cikkSztárokkal kampányolnak a művészetek oktatása mellett
Következő cikk„Nyelvtanulók százezrei lesznek kénytelenek befejezni a tanulást”