Fénykép és videó is készül a középiskolások „problémáiról”

„Országszínesítő kampány” indul középiskolásoknak, az érdeklődők egyebek mellett a szépíteni kívánt helyszín fotójával jelezhetik részvételi szándékukat.A jelentkezőknek nem kell mást tenniük, csupán lefotózni az adott helyszínt, leírni, hogy pontosan hol helyezkedik el, elküldeni e-mailben, majd minél több szavazatot szerezni hozzá – mondta el Flór Péter, a projekt vezetője az MTI-nek. A civil szervezetnek egyetlen megkötése van: minden alkotásnak vagy a helyszínhez kell kapcsolódnia, vagy valamilyen társadalmi problémára kell reflektálnia, olyanra, amit a diákok maguk is problémának élnek meg. A helyszínek kiválasztása után a résztvevők megtervezik a teljes projektet, ezt követi a látványtervezés, majd az átadási ceremónia kitalálása. A munkát fotókkal és videóval is dokumentálják, így rövidfilm is készül a teljes munkafolyamatról. A kampány lényege, hogy Magyarország középiskolás diákjait nevezéssel, a lakosságot pedig szavazással vonják be a köztérszínesítésbe, vagyis lehetőség nyílik az ország minden diákja számára beleszólni abba, hogy milyen legyen az a környezet, ahol élnek. (Forrás: Magyar Nemzet, http://mno.hu/szines/fenykep-es-video-is-keszul-a-kozepiskolasok-problemairol-1044321)

Előző cikkKutyaterápia a tanórán?
    Következő cikkNemzetközi oktatóközpont lett a debreceni laboratórium