Budapest 100 a Deák Diákban

Múltidéző és XXI. századi tanórákkal, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal, iskolatörténeti vetítésekkel és kvízjátékokkal várja az érdeklődőket a Deák Diák Általános Iskola a Budapest 100 programban.

A Deák Diák Általános Iskola is részt vesz a százéves budapesti házak nyitott hétvégéjén. Az idén második alkalommal, április 14-15-én sorra kerülő százéves házak ünnepén mintegy hatvan épületbe – lakóházba, iskolába, közintézménybe – lesz szabad a bejárás.

Április 14-én a Deák Diák Általános Iskola épületében az alábbi programok várják az érdeklődőket:

10 órakor nyitás zenével és reggeli tornával a sportudvaron
    10.00-10.45: Tornaóra fiúknak 1912-ben; Mozgásművészet lányoknak 1912-ben
    Az órákat tartják: Keszthelyi Ildikó és Sándor Péter testnevelők

10.00-11.00: Zeneovi: foglalkozás leendő elsősöknek
    Vezeti: Kappéter Éva, Veres Borcsi

11.00-12.00: „Régen is volt iskola” Vegyen részt egy 1912-es tanórán!
    A foglalkozást tartja: Munkácsy Gyula és Bogdán Melinda (Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum)

12.00-13.00 :„100 éves házak, több 100 éves érmek”
    Múzeumpedagógiai, numizmatikai foglalkozás, kézműves foglalkozás (éremmásolás, kiöntés gipszből)
    Tartja: Reményi Ildikó (Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum)

12.00-13.00: Énekóra, daltanulás az iskolában 1912-től napjainkig
    A foglalkozást vezeti Veres Borcsi, közreműködnek az Énekes Iskola „túlkorosai”

13.00 órától: A 100 éves épület: Nevelési tér a XX. század elején és a XXI. században
    Előadás az iskolaépületről építészeti, oktatásszociológiai, oktatás-módszertani szempontból
    Előadó: Siklósi Zsuzsa – épületbejárás igény szerint

14.00-16.00: Így tanulunk mi a Deák Diákban a XXI. században
    Természetismeret, idegen nyelv, matematika, alsós projekt, néptánc, énekes iskolás, logikai készségfejlesztő táblajáték foglalkozások
    Vezetik: az iskola pedagógusai, közreműködnek a diákok, az órákon a látogatók aktívan részt vehetnek.

Folyamatos programok 10-től 17 óráig:

• Az iskola minden helyisége bejárható, az osztálytermekben az egyes osztályok különböző foglalkozásokkal várják a látogatókat.
    • A Deák Színpadon (III. emeleti tornaterem) iskolatörténeti vetítések az előadások szünetében
    • Iskolatörténeti kiállítás: régmúlt és közelebbi múlt iskolai tárgyi emlékei
    • Mestermunka kiállítás és bemutató a Kémia teremben
    • Kvízjátékok a régi iskola világából és az épület történetéből, jelenéből – ügyes megfejtőknek tárgyi jutalom.
    • Régi diákok teaháza: találkozóhely
    • Szuvenír butik: pólók, lemezek, ajándéktárgyak
    • Büfé az iskola éttermében: virsli + itóka

Záróműsor:

17.00-17.45: Petőfi Sándor: János vitéz
    Az 5.b zenés előadása saját feldolgozásban

18.00-19.00: Az Énekes Iskola koncertje:
    Nagyműhely: Gregorián és középkori többszólamú énekek
    Felnőtt énekesek, tanárok: Ramirez: Missa Criola (Kreol mise)

Cím: 1088 Budapest, II. János Pál pápa tér 4. (volt Köztársaság tér)

Előző cikkProgramok a költészet napján
    Következő cikkMesemondó fesztivál áprilisban