Mesemondó fesztivál áprilisban

Magyar, horvát, olasz, zsidó meséket, görög legendákat ismerhet meg a közönség április 14-én és 15-én a II. Holnemvolt Fesztiválon

Budapesten.Magyarország nemzetközi mesemondó fesztiválja – melynek az Evangélikus Egyetemi és Főiskolai Gyülekezet ad otthont – négy nyelven zajlik, az előadásokat kreatív tolmácsolás teszi élvezhetővé a csak magyarul értő hallgatók számára. A rendezvényt a felnőtteknek ajánlják, a mesék nem gyerekeknek szólnakAz esemény célja, hogy más kultúrák mesemondó hagyományait és a kortárs storytelling műfaj képviselőit megismertesse a magyar közönséggel – közölték a szervezők.

A fesztivál egyik kísérőprogramja a Storytelling Bowls kiállítás, amelyen Lublóy Zoltán porcelántervező, Grünfelder Judit és Szilágyi Csilla üvegtervezők mutatják be narratív témájú alkotásaikat. A kiállítást április 4. és 16. között tekinthetik meg az érdeklődők a Birs Bisztróban.

(MTI)

Előző cikkBudapest 100 a Deák Diákban
    Következő cikkMég lehet jelentkezni a vitaversenyre