Tanévnyitó konferenciák országszerte

Az oktatási intézmények tanévnyitóin kívül cégek, pedagógiai intézetek is rendeznek szakmai konferenciákat a tanév kezdetén. Összeállításunkban a tanév hivatalos kezdetéig előttünk álló egy hónapi tanévindító rendezvényekből gyűjtöttük egybe néhányat. A listát folyamatosan bővítjük, szívesen fogadjuk a beküldött javaslatokat! Frissítés: 2014.08.07-én aOktatási Hivatal tájékoztatása szerint az EMMI és háttérintézményei által szervezett Szakmai Tanévnyitó Konferencia budapesti eseményére a regisztráció lezárult.

Szakmai Tanévnyitó Konferencia  országszerte- EMMI, augusztus 26-27-28-án, Budapest, Miskolc, Pécs

„Az idei évben megújul a kormányzati szereplőket és oktatási vezetési, módszertani intézményeket is felvonultató szakmai tanévnyitó konferencia: „három egymást követő napon, három különböző helyszínen, de ugyanazzal a programmal zajlik, így közel 3000 pedagógus értesülhet a legújabb köznevelési irányokról.”- olvasható az OFI, az Educatio és a Oktatási Hivatal honlapján is. A jelentkezés ingyenes és már elérhető az erre szolgáló felület. Érdemes igyekezni, hogy a rendelkezésre álló  helyek nehogy elfogyjanak, és lehessen még választani a kiszemelt szekciók programjai közül is. A jelentkezés határideje: augusztus 25-e, de a helyszínek ismeretében és a korábbi tapasztalatok szerint a helyek hamar betelhetnek. Frissítés: 2014.08.07-én az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint az EMMI és háttérintézményei által szervezett Szakmai Tanévnyitó Konferencia budapesti eseményére a regisztráció lezárult.

TANÉVNYITÓ-Iskolaegészségügyi Konferencia

2014.  augusztus 27.   Lurdy Ház  09.00 -16.00

Célkitűzés:

A család mellett váljék az iskola az egészségfejlesztés alapvető színterévé

2014/2015-es tanév Tanévnyitó Igazgatói Értekezlet

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Pedagógiai és Képzési Intézete minden tanév kezdete előtt megrendezi hagyományos tanévnyitó igazgatói értekezletét a megyei és városi iskolák igazgatói részére.

2014. augusztus 26.

Helyszín:

Kodály Zoltán Általános Iskola, Kodály-terem, (4400 Nyíregyháza, Vay Ádám krt. 18.)

További részletek:

V. Országos Tanévindító Konferencia

A program időpontja: 2014. augusztus 26. (kedd), 10.00–16.00

A program helyszíne:   Angyalföldi József Attila Művelődési Központ

1131 Budapest, József Attila tér 4.

Célcsoport: óvodavezetők, iskolaigazgatók, fenntartók és működtetők, közoktatási szakértők

Főbb témák

• A tanév indításával kapcsolatos intézményvezetői feladatok
    • A tanügyigazgatás aktuális kérdései