Kezdőlap osztályfőnök

Kísérleti tankönyvek- letölthető tanmenetekkel is segít az OFI

Idén kb.1500 iskolában kezdik az új, ún. kísérleti tankönyveket használva a tanévet. A tankönyvek már augusztus 5-e óta elérhetők az  Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) honlapjáról. A tankönyvekkel való ismerkedéshez szükség volt még az azokhoz kapcsolódó tanmenetekre is, ezt a Modern Iskolához eljuttatott kérdések is jelezték. Mivel az OFI célja a pedagógusok munkájának támogatása, ezért az új kísérleti tankönyvekhez elérhetővé váltak a kapcsolódó tanmenetek is.  A szervezet honlapját  több, mint kétszer annyi látogató keresi fel, mint korábban átlagosan- mondta el a Kossuth Rádióban 2014. augusztus 30-án Kaposi József, főigazgató, ezzel is alátámasztva a kiemelkedő igényt, ami az új információk iránt él a pedagógusokban, szülőkben és talán már a diákokban is. Az új kerettantervhez és a kísérleti tankönyvekhez illeszkedő tanmenetek elérhetőek a LINKRE kattintva.

Előző cikkA tanév rendje részletesen-segédlet a tanévkezdéshez az EMMI-től
Következő cikkTíz ötlet az első órákhoz- hogy oldottabb és hatékonyabb legyen a tanév