Kezdőlap jó példák

10 dolog, amit minden új tanárnak tudnia kell

Eltelt egy hónap a tanévből, megismerkedtünk az új osztályokkal, új kihívásokkal. A tapasztaltabb pedagógusok számára sem könnyű időszak ez, nem beszélve az először tanítókról. Ön milyen tanácsot adna kezdő kollégájának? Az Edutopia oldala az alábbi 10 tanácsot emelte ki:

1. Légy türelmes saját magaddal. Jó tanárnak lenni olyan képesség, aminek kifejlesztéséhez idő kell.
  2. Nincs abban semmi baj, ha hibázol. Valld be a hibáidat, tanulj belőlük és lépj tovább!
  3. Szerezz be egy pár kényelmes cipőt.
  4. Amilyen gyorsan csak lehet, lépj kapcsolatba a legjobb tanárokkal és keresd meg a legjobb forrásokat, online és a valós életben is.
  5. Légy önmagad.
  6. Sosem lesz olyan, hogy tökéletes óraterv. Mindig változni fog, ahogy a diákok is és te is.
  7. Egyszerre egy nappal birkózz meg.
  8. Sose felejtsd el, hogy annak a diáknak van a legnagyobb szüksége rád, aki a legtöbb próbatétel elé állít.
  9. Tarts naplót, amit majd később a karriered során újraolvashatsz és jókat mosolyoghatsz rajta.
  10. Ha tudtam volna, milyen elképesztő érzés tiniknek segíteni, hamarabb kezdtem volna.

Eredeti cikk: 10 Things Every New Teacher Needs to Know

A fordító bemutatkozása:

Tóth Éva vagyok, angoltanár. Ötödik éve tanítok a Nagykátai Ipari Szakközépiskolában és Szakiskolában, szakiskolai és OKJ-s osztályokban. medium_te.png

Tóth Éva cikkei, fordításai a Modern Iskola honlapján elérhetők innen.

Forrás: www.edutopia.org

Az Edutopia egy összefoglaló weboldal és online közösség egyben. George Lucas, a Star Wars filmek írója alapította. Feladatuk, hogy megosszák a legjobb általános és középiskolában is használható oktatási módszereket. A projekteken keresztüli tanulást, az átfogó tanítást, a szociális és érzelmi oktatást, a pedagógusok fejlesztését és a modern technológia terjesztését helyezik előtérbe.

Előző cikkBőség zavar nélkül – Tanárok Éjszakája a kapcsolódás jegyében
Következő cikkPályázat tehetségeseknek – több milliós forrás az EMET-nél